Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

zatorze marzec
Nasz Tczew

Zima spowolniła przebudowę ulic Zatorza

W ramach rewitalizacji naszego miasta na osiedlu Zatorze zostaną wyremontowane wszystkie ulice. Pierwszy etap tej inwestycji przerwała zima. Niedawno wznowiono prace. Wykonawca działa na ulicach Młyńskiej, Półwiejskiej, Wilczej i Prostej.


Przebudowa ulic Zatorza to ostatni element wieloletniego programu “Miasto od nowa – rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Remont ulic ma sprawić, że osiedle będzie ładniejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze. Projekt związany jest z poprawą stanu dróg, a także objęciem osiedla systemem kamer. Inwestycję podzielono na etapy. Pierwszy wystartował w listopadzie ubiegłego roku. Firma Eurovia za blisko 6 milionów 300 tysięcy złotych ma za zadanie kompleksowo przebudować ulice Półwiejską, Młyńskaoraz część Wilczej i Prostej. W zakres inwestycji, oprócz nowych nawierzchni dróg i chodników wchodzi: zbudowanie sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, gazowej, energetycznej, oświetlenia drogowego oraz system monitoringu.

Inwestycja rozpoczęła się dopiero pod koniec ubiegłego roku, ponieważ zahamował ja proces przetargowy, a konkretnie postępowanie w Krajowej Izbie Odwoławczej.
Po blisko dwóch miesiącach wykonawca musiał zejść z placu budowy z powodu zimy. W pierwszych dniach marca prace wznowiono. Teraz, mimo trudnych wciąż warunków atmosferycznych, spora grupa budowlańców realizuje zadanie na kilku frontach.
Przedstawicielem zleceniodawcy inwestycji jest Marcin Górny, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg.

Mieszkańcy Zatorza, zwłaszcza remontowanych ulic, muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Wiadomo, że pierwszy etap przebudowy tego osiedla nie zakończy sie w kwietniu, a taki zapis jest w umowie. Ile jeszcze może potrwać realizacja zadania?