Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

jubileusz sp 10
Nasz Tczew

Złoty jubileusz tczewskiej dziesiątki

Szkoła Podstawowa numer dziesięć z oddziałami integracyjnymi w Tczewie obchodziła złoty jubileusz. Z okazji 50-lecia odbyła się uroczysta akademia, a uczniowie i nauczyciele przygotowali szereg działań uświetniających urodziny dziesiątki.

W 1969 roku w tej szkole rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Dziś dziesiątka to szkoła do której uczęszcza ponad 700 uczniów, pracuje tu ponad stu nauczycieli i pracowników administracji. Placówka prowadzi klasy integracyjne, jest znana ze swojego sportowego profilu, ma dobrą infrastrukturę, tu szkoli się wielu utalentowanych lekkoatletów, ale nie tylko.

Z okazji okrągłych urodzin w szkole odbyło się szereg konkursów, projektów nawiązujacych do utożsamiania się z placówką.
Gala z okazji 50-lecia szkoły imienia pułkownika Stanisława Dąbka była okazją do podsumowania działalności placówki, przypomnienia historii, przedstawienia osób, które kierowały szkołą, także tych, z których szkoła jest najbardziej dumna. Mówiła o tym dyrektor SP 10 Iwona Kardasz.

Z okazji złotego jubileuszu pedagodzy i pracownicy administracji otrzymali nagrody dyrektora. Przyznano też specjalne „Nagrody na 10”, dla emerytowanych nauczycieli. Tytuł „Trenera na 10” otrzymał Józef Krawczykiewicz, a „Dyrektorami na 10” zostali Maria Flisikowska i Wojciech Borzyszkowski. Byli dyrektorzy zabrali głos, a ich wypowiedzi były pełne emocji.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele samorządowych władz, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół także księża, absolwenci, nauczyciele-emeryci. Nie zabrakło dyrektor gimnazjum w niemieckim Norderstedt, z którym SP 10 współpracuje od ponad 25 lat. Było wiele słów uznania, prezentów i życzeń. Złożył je również prezydent Mirosław Pobłocki
Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały wzruszający, ale też radosny i żywiołowy program artystyczny.

Program jubileuszowy nie składał się wyłącznie z muzyki. Były inscenizacje, prezentacja wielkiej biało-czerwonej flagi, występy taneczne, a finał był taki, że niemal cała sala ruszyła do wspólnej zabawy.