Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Zmarł ksiądz Stanisław Cieniewicz
Nasz Tczew

Zmarł ksiądz Stanisław Cieniewicz

W nocy, 10 grudnia odszedł duchowny, wieloletni proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Tczewie.

Ksiądz Stanisław Cieniewicz był proboszczem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Tczewie od jej powstania do 2015 roku. W latach 1989–2013 pełnił także funkcję dziekana dekanatu tczewskiego. Otrzymał tytuł prałata honorowego Jego Świątobliwości oraz kanonika honorowego Kapituły Katedralnej Pelplińskiej. Za wieloletnie krzewienie ideałów „Solidarności” władze Tczewa nadały mu w 1990 roku tytuł Honorowego Obywatela Miasta. W 2018 roku otrzymał Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski„za wybitne zasługi w działalności społecznej i duszpasterskiej”. Duchowny odszedł w nocy, 10 grudnia o godzinie 2:15. Miał 82 lata.

W poniedziałek o godz. 18.30 w górnym kościele odprawiona zostanie Msza św. w intencji ks. Prałata Stanisława Cieniewicza. Po uroczystościach będzie możliwość pożegnania się z księdzem i wpisania się w księgę kondolencyjną. We wtorek o godz. 19.30 w górnym kościele Msza św. z udziałem wszystkich kapłanów dekanatu w intencji zmarłego, odczytana zostanie ostatnia wola Ks. Prałata W środę o godz. rozpocznie 10.30 Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Ryszarda Kasyny. Po mszy nastąpi pochówek na Cmentarzu Komunalnym w Tczewie.

Uroczystości pogrzebowe będą retransmitowane w Telewizji Tetka w środę o godzinie 17:40.