Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

nożna początek
Nasz Tczew Sport

Znakomity początek piłkarek Pogoni Dekpolu

Znakomicie rozpoczęły sezon piłkarki nożne Pogoni Dekpolu Tczew. W minioną sobotę w pierwszej kolejce pierwszej ligi pokonały na wyjeździe beniaminka Zabkovię Ząbków 4:2.

Trzy gole w tym spotkaniu zdobyła najskuteczniejsza napastniczka Pogoni w ubiegłym sezonie Magdalena Sobal. Wszystkie w okresie kwadransa w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 3:1 dla tczewianek. W drugiej części meczu Ząbkovia zdobyła bramkę kontaktową na dwa do trzech. Ostatnie słowo należało jednak do zespołu Mateusza Sroki. W końcówce meczu wynik na 4:2 ustaliła Nadia Czarnecka.

W sobotę grali też ligowcy z naszego regionu. Zarówno Wierzyca Pelplin jak i Wisła Tczew rozgrywali na wyjazdach mecze drugiej kolejki nowego sezonu.
Wierzyca tydzień po wygranej w Pelplinie na inaugurację sezonu z Gryfem Słupsk walczyła o czwartoligowe punkty w Gdańsku z Jaguarem. Gdańszczanie pokonali zespół Jacka Manuszewskiego 2:1.

Wiślacy po zwycięstwie w pierwszej kolejce piątej ligi nad Beniaminkiem Starogard Gdański, na wyjeździe nie sprostali zawodnikom Wietcisy Skarszewy. Tczewianie przegrali wysoko 1:6.