Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

projekty do budżetu obywatelskiego
Nasz Tczew

Znamy projekty, można głosować!

Znamy projekty zgłoszone przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego – można już na nie głosować.

Urząd Miasta opublikował listę projektów zgłoszonych przez mieszkańców Tczewa do budżetu obywatelskiego. Po weryfikacji jest ich 51. O tym, które zostaną zrealizowane, zadecyduje głosowanie.

W ubiegłym roku Władze Tczewa po raz pierwszy wprowadziły budżet obywatelski – za 500 tysięcy zł zrealizowano wtedy 15 inwestycji, głównie związane z rekreacją: powstały place zabaw, siłownie pod chmurką, ale nie tylko – zrobiono remonty chodników, zbudowano wiaty przystankowe, poprawiono estetykę otoczenia.

W tym roku budżet obywatelski został podwojony – na nieduże inwestycje infrastrukturalne zarezerwowano aż milion złotych, a miasto podzielono nie na cztery, a na osiem okręgów. Zmieniły się także sposoby głosowania.

Mieszkańcy złożyli aż 68 projektów: 14 wniosków nie spełniło formalnych warunków, a niektóre zostały za zgodą zgłaszających połączone. Teraz przyszedł czas na głosowanie, które potrwa do 27 marca, a wyniki zostaną ogłoszone 3 kwietnia. Głosować może każdy mieszkaniec Tczewa (od 16 roku życia) na dowolną liczbę projektów, ale tylko ze swojego okręgu. Głosować można tradycyjnie podpisując się na liście lub drogą internetową przez stronę bo.tczew.pl