Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Zobacz jak zmieniał się Tczew
Nasz Tczew

Zobacz, jak zmieniał się Tczew

Minął rok od uruchomienia Skarbnicy, czyli Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej, która zawiera setki archiwalnych zdjęć, pocztówek, map i innych publikacji. Nowością są tczewskie metamorfozy, czyli zdjęcia wykonane współcześnie dokładnie w tych samych miejscach, co fotografie sprzed dziesiątek lat.

Porównywanie dawnych zdjęć ze współczesnymi staje się coraz popularniejsze. Kilka lat temu Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie stworzyła Metamorfozy w formie wystaw, z kolei Dawny Tczew opublikował kilka pocztówek z cyklu Duchy Miasta, które łączyły archiwalne fotografie ze współczesnymi ujęciami. Obecnie Skarbnica, czyli Tczewska Biblioteka Wirtualna, uruchomiła nową sekcję z Metamorfozami, które można wygodnie przeglądać za pomocą suwaka. Dzięki temu widzimy, jak bardzo zmieniły się niektóre zakątki Tczewa na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Metamorfozy można znaleźć na stronie skarbnica.tczew.pl. Dokładnie w sobotę 20 marca minął rok od uruchomienia Skarbnicy.

Na stronie Skarbnicy dostępne jest również kompletne archiwum Kociewskiego Magazynu Regionalnego, czyli kwartalnika wydawanego od 1986 r. przez Kociewski Kantor Edytorski. Dodajmy, że obecnie tczewska biblioteka świętuje swoje 75-lecie. Więcej na ten temat powiemy w kolejnych wydaniach „Naszego Tczewa”.