Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Filip Kubiak 15-latek zrzutka na pomoc dla szpitali
Nasz Tczew

Zrzutka. 15-latek pomaga szpitalom

15-latek Filip Kubiak ze Śliwin, uczeń Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku, pomaga szpitalom w walce z koronawirusem, a mieszkańcy mogą mu w tym pomóc pomóc.
W trudnych czasach epidemii wśród nas pojawiają się lokalni bohaterowie. Grupy szyjące maseczki i fartuchy dla szpitali, dostarczanie posiłków medykom, wolontariat w placówkach medycznych to tylko przykłady angażowania się zwykłych mieszkańców w walkę z koronawirusem. 

Mieszkaniec Śliwin, Filip Kubiak, zaledwie 15-latek wraz z grupą młodych ludzi drukował dotychczas na drukarkach 3d przyłbice dla szpitali i placówek opieki. Teraz skonstruował specjalny namiot, który izoluje chorego od służb medycznych i zwiększa bezpieczeństwo ich pracy. Jest to jego autorski projekt:

Prototyp specjalnego namiotu – izolatora medycznego, testowany jest w tczewskim szpitalu w ramach izby przyjęć. Filip skonstruował sprzęt w porozumieniu z medykami.
Jak przekazał nam Kamil Krzyżanowski, Koordynator Zespołów Ratownictwa Medycznego Szpitali Tczewskich, projekt jest dobrze przemyślany i poprawia bezpieczeństwo personelu i pacjentów tej placówki. Aby uruchomić druk kolejnych izolatorów, Filip potrzebuje pomocy telewidzów. Zbiera fundusze na materiały do druku 3D potrzebnych elementów konstrukcji.

Chcecie wesprzeć młodego zdolnego mieszkańca naszego powiatu? A przy okazji pomóc pracownikom służb medycznych w walce z koronawirusem? To proste! Wejdźcie na stronę zrzutka.pl/z/namiot i wpłaćcie datki na ten szczytny cel.
W imieniu Filipa i medyków bardzo dziękujemy!