Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Akumulator wsparł społeczne projekty

W Domu Przedsiębiorcy odbyło się uroczyste przekazanie umów na dofinansowania projektów w ramach programu Akumulator Społeczny. Operatorem akcji w naszym regionie jest Fundacja Pokolenia.

Akumulator Społeczny to program realizowany przez Fundację Pokolenia na terenie województwa pomorskiego od pięciu lat. Konkurs na dofinansowanie skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, osób, które połączyła wspólna pasja czy integrujące przedsięwzięcie.

W Domu Przedsiębiorcy Artur Rajkowski najpierw przybliżył jak funkcjonuje akumulator, następnie wręczono umowy kilkunastu beneficjentom projektu. W części warsztatowej były informacje o właściwym wykorzystaniu środków z funduszu.
W tegorocznej edycji realizowanej przez fundację Pokolenia poprzez Akumulator łącznie na terenie pięciu pomorskich powiatów przekazano 72 500 zł.

Oto przykład jednej z inicjatyw, jaka otrzymała dofinansowanie z Tczewa. To projekt Bożeny Szczepańskiej z Fundacji Domu Kultury i grupy nieformalnej – złożonej z seniorów związanych ze świetlicą środowiskową działająca przy ulicy Kopernika.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - III Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

  Relacja z trzeciego rajdu rowerowego po Kociewiu i Powiślu, który odbył się 22-23 lipca 2017 r.

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiana 25 sierpnia w kościele św. Maksymiliana Kolbego na osiedlu Staszica (godz. 9.30)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 - Nie ma większej miłości

  Spektakl teatralny w Centrum Kultury i Sztuki. Dramat biograficzny o życiu Świętego Maksymiliana Kolbego w wykonaniu Nieformalnej Grupy Teatralnej działającej przy parafii świętego Józefa

 • 20:30 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM