Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

akumulator społeczny
Nasz Tczew

Akumulator wsparł społeczne projekty

W Domu Przedsiębiorcy odbyło się uroczyste przekazanie umów na dofinansowania projektów w ramach programu Akumulator Społeczny. Operatorem akcji w naszym regionie jest Fundacja Pokolenia.

Akumulator Społeczny to program realizowany przez Fundację Pokolenia na terenie województwa pomorskiego od pięciu lat. Konkurs na dofinansowanie skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, osób, które połączyła wspólna pasja czy integrujące przedsięwzięcie.

W Domu Przedsiębiorcy Artur Rajkowski najpierw przybliżył jak funkcjonuje akumulator, następnie wręczono umowy kilkunastu beneficjentom projektu. W części warsztatowej były informacje o właściwym wykorzystaniu środków z funduszu.
W tegorocznej edycji realizowanej przez fundację Pokolenia poprzez Akumulator łącznie na terenie pięciu pomorskich powiatów przekazano 72 500 zł.

Oto przykład jednej z inicjatyw, jaka otrzymała dofinansowanie z Tczewa. To projekt Bożeny Szczepańskiej z Fundacji Domu Kultury i grupy nieformalnej – złożonej z seniorów związanych ze świetlicą środowiskową działająca przy ulicy Kopernika.