Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Będą zmiany na ulicy Pomorskiej?

Miejski Zarząd Dróg rozważy możliwość zmian organizacji ruchu w ciągu ulicy Pomorskiej przy dworcu PKP. Analizie zostanie również poddana propozycja wydzielenia stref parkowania na pobliskich ulicach jednokierunkowych – Koziej, Pomira, Południowej i Kaszubskiej.

Radny miejski Józef Cichon na jednej z ostatnich sesji złożył interpelację o rozpatrzenie możliwości zmian w organizacji ruchu przy ulicach Pomorskiej, Koziej, Pomira, Południowej i kaszubskiej. To sieć wąskich dróg w gęstej zabudowie mieszkaniowej między ulicą Gdańską i torami kolejowymi w okolicy dworca PKP. Większość odcinków tej siatki ulic jest jednokierunkowa. Wydaje się to koniecznością, bowiem istnieje tu duży problem z miejscami parkingowymi.

Radny Cichon we wniosku zaproponował, by przeanalizować propozycję wydzielenia tu miejsc do parkowania. O sprawę zapytaliśmy kierownika Miejskiego Zarządu Dróg Marcina Górnego.

W tej części dzielnicy jedyna wolna przestrzeń po byłej masarni jest już niemal zabudowana. Powstały trzy budynki wielomieszkaniowe, w planach jest jeszcze jeden. Jedyny wjazd i wyjazd z nowych nieruchomości prowadzi na ulicę Pomorską, która jest szeroka, ale w pewnej części jednokierunkowa, także w miejscu wyjazdu dla mieszkańców nowych budynków. Dlaczego akurat na tym odcinku Pomorska jest jednokierunkowa i czy można to zmienić?

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:40 – Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie 19 lipca 2019)

 • 17:50 – Wieczór wspomnień o Romanie Landowskim

  Poetycki wieczór wspomnień o Romanie Landowskim. "Gdyby nie Roman Landowski" . Fabryka Sztuk (sierpień 2012)

   

   

 • 19:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 19:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (19 sierpnia 2019)

 • 19:50 – Profesor Jan Strelau w MBP

  Spotkanie z pochodzącym z Tczewa znanym naukowcem-psychologiem w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie z 5. września 2015 r.

 • 21:10 – Prawdziwy Dziadek

  Reportaż o budowaniu rodzinnych więzi. Dziadek Emil z wnukiem Oliwierem, pomimo wielu przeciwności, znaleźli pasję - nagrywają bajki

 • 21:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 21:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (19 sierpnia 2019)

 • 21:50 – Ballads Of Europe 2009. Wieczór angielski

  Z naszego archiwum. Koncert pieśni angielskich w wykonaniu Jarka Ziętka z zespołem, Dzidki Muzolf z zespołem i Apolinarego Polka na festiwalu ballady w Niepołomicach

 • 23:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu