Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Będą zmiany na ulicy Pomorskiej?

Miejski Zarząd Dróg rozważy możliwość zmian organizacji ruchu w ciągu ulicy Pomorskiej przy dworcu PKP. Analizie zostanie również poddana propozycja wydzielenia stref parkowania na pobliskich ulicach jednokierunkowych – Koziej, Pomira, Południowej i Kaszubskiej.

Radny miejski Józef Cichon na jednej z ostatnich sesji złożył interpelację o rozpatrzenie możliwości zmian w organizacji ruchu przy ulicach Pomorskiej, Koziej, Pomira, Południowej i kaszubskiej. To sieć wąskich dróg w gęstej zabudowie mieszkaniowej między ulicą Gdańską i torami kolejowymi w okolicy dworca PKP. Większość odcinków tej siatki ulic jest jednokierunkowa. Wydaje się to koniecznością, bowiem istnieje tu duży problem z miejscami parkingowymi.

Radny Cichon we wniosku zaproponował, by przeanalizować propozycję wydzielenia tu miejsc do parkowania. O sprawę zapytaliśmy kierownika Miejskiego Zarządu Dróg Marcina Górnego.

W tej części dzielnicy jedyna wolna przestrzeń po byłej masarni jest już niemal zabudowana. Powstały trzy budynki wielomieszkaniowe, w planach jest jeszcze jeden. Jedyny wjazd i wyjazd z nowych nieruchomości prowadzi na ulicę Pomorską, która jest szeroka, ale w pewnej części jednokierunkowa, także w miejscu wyjazdu dla mieszkańców nowych budynków. Dlaczego akurat na tym odcinku Pomorska jest jednokierunkowa i czy można to zmienić?

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu