Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Bilet metropolitalny za 3 lata

Dobra wiadomość dla tczewian podróżujących komunikacją publiczną nie tylko w swoim mieście, ale także i w innych rejonach województwa pomorskiego. W 2020 roku zacznie funkcjonować bilet metropolitalny.

W Urzędzie Marszałkowskim prezydent Tczewa podpisał list intencyjny w sprawie przystąpienia do wspólnego e-biletu, który najpóźniej w 2020 roku zacznie funkcjonować m.in. w Trójmieście, Tczewie, Starogardzie, Wejherowie oraz w pociągach Przewozów Regionalnych i SKM. Wcześniej mówiono o podobnym rozwiązaniu obejmującym tylko obszar metropolitalny, a teraz mowa o całym województwie pomorskim:

Celem wprowadzenia e-biletu jest nie tylko uproszczenie procedur zakupu biletów w różnego rodzaju komunikacji pasażerskiej na terenie całego województwa, ale także wprowadzenie zintegrowanej informacji pasażerskiej. Już w przyszłym roku w dwóch miastach zostanie wdrożony program pilotażowy.

Szacowany całkowity koszt wprowadzenia e-biletu w naszym województwie wyniesie 55 mln zł. Pomorskim politykom marzy się, aby w przyszłości rozwiązanie zastosowane w naszym regionie zostało rozszerzone na cały kraj.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 17:45 - Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r. powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (2016)

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 10:00 w kościele NMP Matki Kościoła

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (15 stycznia 2019)

 • 19:40 - Tu stacja Tczew: O Pawle Adamowiczu

  Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski na antenie Radia Tczew 100,8 FM wspomina współpracę z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem

 • 20:15 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz zkamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM