Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Budowa biblioteki na półmetku

Na Starówce trwa budowa filii biblioteki. W budynku będzie też siedziba Sekcji Historii Miasta oraz magazyny. Inwestycja jest za półmetkiem, ma być oddana do użytku w grudniu tego roku.

W obiekcie przy ulicy Kościuszki znajdowały się dwie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz magazyn na archiwa. Budynek był dwuczęściowy w kształcie litery L. Obiekt był w fatalnym stanie. Latem ubiegłego roku został zburzony.
Początkowo władze miasta planowały poddać go termomodernizacji, ale remont nie rozwiązałby wad adaptowanego starego budynku. Wobec tego prezydent Tczewa zdecydował o wybudowaniu w jego miejsce zupełnie nowego obiektu, wykorzystując przy tym dofinansowanie unijne w ramach rewitalizacji Starego Miasta.

Dzięki temu MBP zyska obiekt nowoczesny z większą powierzchnią, bo pod ziemią będa spore pomieszczenia magazynowe. O to na jakim etapie obecnie jest inwestycja zapytaliśmy dyrektora MBP Krzysztofa Kordę.

Kierownik budowy zapewnił, że zadanie wykonywane jest zgodnie z harmonogramem, jest optymistą co do dotrzymania terminu.
Filia biblioteki dla dzieci oraz filia biblioteki dla dorosłych o numerach 5 i 8 wciaz będą przy ulicy Kościuszki działać. Jednak miejsce to dzięki nowemu obiektowi będzie miało dodatkowe funkcje.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – Dni Ziemi Tczewskiej 2015

  Z naszego archiwum. Impreza plenerowa na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 7.45 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 maja 2019 r.)

 • 19:40 – Temat Tygodnia. Pierwsza pomoc

  Redaktor Sylwia Leszka, wraz z ratownikiem Tomaszem Korowajem oraz Zbigniewem Rzepką ze straży pożarnej, będzie rozmawiała o zasadach udzielania pierwszej pomocy

 • 20:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu