Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

hala Rokitki
Nasz Tczew

Nowa hala sportowa przy szkole w Rokitkach

W Katolickim Centrum Edukacji w Rokitkach po kilku latach prac oddano do użytku halę sportową, która służy już uczniom szkoły podstawowej. W środę 10 maja odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.

Sześć lat temu Zespół Szkół Katolickich wraz z diecezją pelplińską podjęli decyzję o budowie nowego obiektu na potrzebę szkoły podstawowej. Wybór lokalizacji padł na Rokitki w sąsiedztwie nowego osiedla mieszkaniowego. Pod koniec 2018 roku w nowym obiekcie rozpoczęło swoją działalność Centrum Edukacji Katolickiej. Na początku uczniowie szkoły podstawowej mieli do dyspozycji tylko kilka sal na parterze, ale sukcesywnie szkoła była wykańczana i rozbudowywana. Po kilku latach ambitne zamierzenie inwestycyjne zostało zrealizowane. Jednym z ostatnich elementów kompleksu szkolnego była hala sportowa. Ksiądz dyrektor Zespołu Szkół katolickich Krzysztof Niemczyk zaprosił niedawno na uroczyste otwarcie sali, z której korzysta blisko 350 dzieci katolickiej szkoły podstawowej.


Na uroczystym otwarciu obiektu był biskup diecezji pelplińskiej Ryszard Kasyna, także poseł na sejm Kazimierz Smoliński, przedstawiciel wojewody pomorskiego i pomorskiego kuratorium oświaty, byli również przedstawiciele samorządów lokalnych, społeczności szkolnej i osoby nadzorujące prace przy budowie. Dzieci z małego katolika, jak potocznie nazywa się szkołę w Rokitkach, zaprezentowały program artystyczny i pokazy umiejętności sportowych. Księdza dyrektora poprosiliśmy o podsumowanie całej kilkuletniej inwestycji i dalsze plany co do kompleksu szkolnego.