Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Centrum księgowości i administracji

Centrum Usług Wspólnych będzie działać od stycznia 2017.

Lepsza kontrola planowania i wydatkowania budżetu czy poprawa organizacji pracy, to niektóre zalety Centrum Usług Wspólnych, które rozpocznie działalność z początkiem nowego roku. Wybrano już jego dyrektora.

Kilka miesięcy temu urząd miejski zapowiedział zmiany organizacyjne, które zamierza wprowadzić w niektórych podległych sobie jednostkach oświatowych. Z siedmiu szkół podstawowych, trzech gimnazjów i jednego przedszkola przeniesie działy księgowo-administracyjne do tworzonego Centrum Usług Wspólnych, które rozpocznie działalność 1 stycznia 2017 roku. Wcześniej przedłożył radnym projekt uchwały i statutu nowej jednostki. Ogłosił też konkurs na jej dyrektora oraz rozpoczął remont pomieszczeń przy ulicy Kołłątaja, gdzie będzie się Centrum mieścić.

 

Utworzenie nowej jednostki ma przede wszystkim usprawnić pracę jednostek oświatowych w zakresie finansowym, księgowym i administracyjnym.

 

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 - Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki (wydanie z 2 lipca 2020)

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:30 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 20:00 - Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 20:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM