Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dwudzieste urodziny TTK Brama

Tczewskie Towarzystwo Kulturalne Brama obchodziło jubileusz 20-lecia. Urodziny połączono z obchodami roku moniuszkowskiego, a uświetniły je koncert oraz występ satyryka Andrzeja Poniedzielskiego.

Tczewskie Towarzystwa Kulturalnego Brama działa już od dwudziestu lat. Mieskszkańcom naszego maista kojarzy się z organizacja wydarzeń kulturalnych, na przykład z cyklem Ogrody Sztuk. Jubileusz był okazją do zorganizowania kolejnego wydarzenia, ale też do przypomnienia dorobku Bramy i podsumowania działalności tego stowarzyszenia. Jubileuszowe spotkanie w Centrum Kultury i Sztuki prezes bramy Ludwik Kiedrowski postanowił połączyć z obchodami Roku Moniuszkowskiego w Polsce. W specjalnym koncercie z utworami Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Wilhelma Poppa czy Dimitrija Szostakowicza wystąpili uczniowie i nauczyciele z Państwowej Szkoły Muzycznej 1 stopnia imienia Janiny Garści w Tczewie.

Brama postanowiła uhonorować w Roku Moniuszkowskim Magdalenę Kubicką-Netkę, która jest dyrygentką Harcerskiej Orkiestry Dętej imienia Stanisława Moniuszaki. Odebrała ona statuetkę za propagowanie muzyki i pieśni patrona orkiestry.

Z prezentacji podczas gali można było się dowiedzieć o działalności Bramy w liczbach: stowarzyszenie zorganizowało ponad 300 różnego rodzaju imprez, w których wzięło udział ok. 570 artystów. Były to koncerty, spotkania autorskie, wystawy spektakle teatralne, a także pokazy i konkursy tańca. Bramowicze uczestniczyli też w wyjazdach krajowych i zagranicznych, organizowali szkolenia i spotkania profilaktyki zdrowotnej.
Podczas gali nie mogło zabraknąć życzeń i prezentów. te ostatnie na prośbę Bramy były to wolne datki na czujniki czadu, które trafią do potrzebujących rodzin i placówek. Jubileuszową galę zwieńczył występ satyryka, poety i pieśniarza, aktora teatru Ateneum Andrzeja Poniedzielskiego.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1797). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:35 – Bujanie na fali

  Koncert Ryszarda Muzaja i Marka Szurawskiego na festiwalu Ballads Of Europe 2013 w Niepołomicach

 • 08:10 – 55 lat tczewskiej szkoły sportowej

  Z naszego archiwum. Gala jubileuszowa 55-lecia Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Tczewie (16 września 2016)

 • 09:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1797). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:35 – 70 lat Państwowej Szkoły Muzycznej w Tczewie

  Uroczysta gala z koncertami z okazji jubileuszu Państwowej Szkoły Muzycznej w Tczewie zorganizowana w Centrum Kultury i Sztuki (2017)

 • 10:55 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1797). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 12:35 – Most Tczewski jak Westerplatte

  Konferencja starosty tczewskiego na temat inicjatywy społecznej w sprawie Mostu Tczewskiego (20.09.2019 r.)

 • 13:45 – Nadwiślański półmaraton 2015

  Z naszego archiwum. Relacja z III Biegu Szlakiem Doliny Dolnej Wisły, zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Sportu i stowarzyszenie Biegający Tczew

 • 14:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM