Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dwudzieste urodziny TTK Brama

Tczewskie Towarzystwo Kulturalne Brama obchodziło jubileusz 20-lecia. Urodziny połączono z obchodami roku moniuszkowskiego, a uświetniły je koncert oraz występ satyryka Andrzeja Poniedzielskiego.

Tczewskie Towarzystwa Kulturalnego Brama działa już od dwudziestu lat. Mieskszkańcom naszego maista kojarzy się z organizacja wydarzeń kulturalnych, na przykład z cyklem Ogrody Sztuk. Jubileusz był okazją do zorganizowania kolejnego wydarzenia, ale też do przypomnienia dorobku Bramy i podsumowania działalności tego stowarzyszenia. Jubileuszowe spotkanie w Centrum Kultury i Sztuki prezes bramy Ludwik Kiedrowski postanowił połączyć z obchodami Roku Moniuszkowskiego w Polsce. W specjalnym koncercie z utworami Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Wilhelma Poppa czy Dimitrija Szostakowicza wystąpili uczniowie i nauczyciele z Państwowej Szkoły Muzycznej 1 stopnia imienia Janiny Garści w Tczewie.

Brama postanowiła uhonorować w Roku Moniuszkowskim Magdalenę Kubicką-Netkę, która jest dyrygentką Harcerskiej Orkiestry Dętej imienia Stanisława Moniuszaki. Odebrała ona statuetkę za propagowanie muzyki i pieśni patrona orkiestry.

Z prezentacji podczas gali można było się dowiedzieć o działalności Bramy w liczbach: stowarzyszenie zorganizowało ponad 300 różnego rodzaju imprez, w których wzięło udział ok. 570 artystów. Były to koncerty, spotkania autorskie, wystawy spektakle teatralne, a także pokazy i konkursy tańca. Bramowicze uczestniczyli też w wyjazdach krajowych i zagranicznych, organizowali szkolenia i spotkania profilaktyki zdrowotnej.
Podczas gali nie mogło zabraknąć życzeń i prezentów. te ostatnie na prośbę Bramy były to wolne datki na czujniki czadu, które trafią do potrzebujących rodzin i placówek. Jubileuszową galę zwieńczył występ satyryka, poety i pieśniarza, aktora teatru Ateneum Andrzeja Poniedzielskiego.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Przegląd Tygodnia - najważniejsze wydarzenia tygodnia, wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Noc Bibliotek 2017

  Relacja z wydarzeń zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie w ramach trzeciej edycji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2017. Spotkania z autorami książek, muzyczne występy, wystawy i czytanie reżyserowane "Sztuki kochania" Owidiusza

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja mszy świętej z Fary z godz. 9:30 (8 grudnia 2019)

 • 19:00 – Programy informacyjne TV TeTka

  Przegląd Tygodnia - najważniejsze wydarzenia tygodnia, wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (3 grudnia 2019)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 26

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (06 grudnia 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rezolucja w sprawie mostu

  Rozmowa na temat rezolucji w sprawie mostu tczewskiego oraz o decyzji konserwatora zabytków wstrzymującej prace przy przebudowie tego obiektu. Gośćmi redaktora Krzysztofa Repińskiego są radni powiatu: Gabriela Makać (Porozumienie na Plus), Barbara Kamińska (Prawo i Sprawiedliwość) i przewodniczący rady Marek Modrzejewski (Platforma Obywatelska) (4 grudnia 2019 r.)

 • 20:35 – Utalentowane gzuby i knapy z Kociewia

  Koncert w ramach XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego według pomysłu Agaty Sowy i Jolanty Jank. Na scenie CKiS występują tczewscy muzycy i wokalistki oraz utalentowane dzieci z przedszkola nr 8, młodzi recytatorzy, uczestnicy sekcji wokalnej CKiS, grupa tańczących rodziców przedszkolaków z ósemki i inni (19 listopada 2019)

 • 22:00 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM