Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dzień Otwarty w Skłodowskiej

I Liceum Ogólnokształcące zaprosiło na dzień otwarty.

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie, czyli szkoła z największymi w naszym mieście tradycjami, w środę miała swój Dzień Otwarty.

Tłumy młodych ludzi zmierzały do znanego charakterystycznego w naszym mieście gmachu przy ulicy Szkoły Morskiej. Zdecydowana większość z nich to gimnazjaliści, którzy chcieli poznać, zobaczyć z bliska jaki jest ten najbardziej znany w naszym regionie ogólniak. Szkoła ma renomę stara się łączyć z tradycję z nowoczesnością, dbać o wysoki poziom nauczania, zarazem być otwartą na rozwój pasji młodych ludzi, niekoniecznie związanych e szkolnym programem edukacji.

Tu uczęszcza obecnie ponad 500 uczniów, jest 19 klas o różnych profilach – humanistycznych, matematyczno-fizycznych, biologiczno-chemicznych. I LO oferuje naukę jezyków: angielskiego, niemieckiego, francyskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Do pierwszych klas rekrutuje rokrocznie 190 uczniów, chętnych jest znacznie więcej – ponad 250. Szkoła raczej nie potrzebuje reklamy, ale Dzień Otwarty został zorganizowany z rozmachem i wielką mobilizacją.

Strona internetowa szkoły: www.sklodowska.szkola.tczew.pl

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 - Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki (wydanie z 2 lipca 2020)

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:30 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 20:00 - Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 20:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM