Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

I LO dzień otwarty Skłodowskiej
Nasz Tczew

Dzień Otwarty w Skłodowskiej

I Liceum Ogólnokształcące zaprosiło na dzień otwarty.

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie, czyli szkoła z największymi w naszym mieście tradycjami, w środę miała swój Dzień Otwarty.

Tłumy młodych ludzi zmierzały do znanego charakterystycznego w naszym mieście gmachu przy ulicy Szkoły Morskiej. Zdecydowana większość z nich to gimnazjaliści, którzy chcieli poznać, zobaczyć z bliska jaki jest ten najbardziej znany w naszym regionie ogólniak. Szkoła ma renomę stara się łączyć z tradycję z nowoczesnością, dbać o wysoki poziom nauczania, zarazem być otwartą na rozwój pasji młodych ludzi, niekoniecznie związanych e szkolnym programem edukacji.

Tu uczęszcza obecnie ponad 500 uczniów, jest 19 klas o różnych profilach – humanistycznych, matematyczno-fizycznych, biologiczno-chemicznych. I LO oferuje naukę jezyków: angielskiego, niemieckiego, francyskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Do pierwszych klas rekrutuje rokrocznie 190 uczniów, chętnych jest znacznie więcej – ponad 250. Szkoła raczej nie potrzebuje reklamy, ale Dzień Otwarty został zorganizowany z rozmachem i wielką mobilizacją.

Strona internetowa szkoły: www.sklodowska.szkola.tczew.pl