Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

grafika Małgorzaty Gorgolewskiej
Nasz Tczew

Grafika inspirowana morzem

W Fabryce Sztuk można oglądać wystawę prac Małgorzaty Gorgolewskiej.

Od piątku w Fabryce Sztuk można oglądać wystawę wystawy rysunku Małgorzaty Gorgolewskiej zatytułowaną „Dynamiczna realizacja”.

To już trzecia wystawa twórczości Małgorzaty Gorgolewskiej, która wcześniej występowała pod panieńskim nazwiskiem Jankowska. Uzdolniona humanistycznie artystka zadziwia swoją wszechstronnością – ukończyła Akademię Sztuk Pięknych a także fizykę z matematyką na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuje jako nauczycielka matematyki w szkole, ale wykłada również historię sztuki na Akademii Muzycznej, do tego nieustannie tworzy – nie tylko dzieła plastyczne, zmaga się z poezją. Osoby, które pamiętają jej wystawy w Tczewie wiedzą, że lubi i potrafi łączyć wiele nurtów sztuki. Potrafi też zaskakiwać. Wcześniej prezentowała większe formaty malarskie, a nawet multimedialne projekty.

Teraz zainspirowana morzem wykonała cykl rysunków zatytułowany „Dynamiczna realizacja”. Na wernisażu wyjaśniała dlaczego właśnie grafika – „Kreska do kreski tworzą dynamiczną przestrzeń” – mówiła. Treść ekspozycji łączy się z tematem jej pracy naukowo-badawczej. Dlaczego morze? To otchłań, głębia i ogromne przestrzenie, fale morskie określają cykle zmian, które są jednak niepowtarzalne. Morze jest statyczne i zmienne zarazem, a przez to tajemnicze. Na wernisażu pojawiło się wielu przyjaciół artystki i miłośników sztuki.

Wystawę w sali trójdzielnej Fabryki Sztuk można oglądać do 9. maja.