Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Jarmark św. Dominika po Kociewsku

W ostatni czwartek Jarmark św. Dominika należał do Kociewiaków. Tego dnia na gdańskiej starówce można było zapoznać się z wyrobami naszego regionu, a także obejrzeć występy artystyczne. Sprawdziliśmy również czy tczewianie co roku chętnie odwiedzają Jarmark Dominikański.

Tczewianie, którzy w ostatni czwartek odwiedzili jarmark, mogli poczuć się jak w domu. Tego dnia głównym motywem były „Unikaty Kociewia”. Wydarzenie rozpoczęło się od barwnego korowodu, który przeszedł od Zielonej Bramy na Targ Węglowy w Gdańsku. Reporterka Radia Tczew, Hania Brzezińska, zapytała o szczegóły.

Promocja Kociewia nie ograniczyła się tylko do korowodu. W ramach akcji zaprezentowano dorobek kulturalny i artystyczny regionu. W pawilonach można było zobaczyć wystawy sztuki, rękodzieła, prezentację wydawnictw, warsztaty ceramiczne, czy też pokazy snycerskie, czyli rzeźbienie w drewnie. Można było również posmakować kuchni kociewskiej oraz poznać ciekawostki historyczne. W ramach Unikatów Kociewia zaprezentowano twórczość zespołów regionalnych, tanecznych i muzycznych. W Gdańsku wystąpili m.in. Maciej Smycz, Joanna Czarnota, zespół Gold oraz Tczewska Formacja Szantowa.

Podobne wpisy