Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Konkursy kociewskiego festiwalu

Ponad 370 uczniów z 52 placówek edukacyjnych i kulturalnych wzięło udział w konkursach zorganizowanych w ramach jedenastej edycji Festiwalu Twórczości Kociewskiej imienia Romana Landowskiego.

To wielowątkowe wydarzenie organizowane jest z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej już od jedenastu lat. przedsięwzięcie promuje kociewską sztukę i kulturę na różne sposoby. W organizację włączyły się placówki z trzech powiatów – tczewskiego, starogardzkiego i świeckiego. W tym roku mieliśmy koncerty i spotkania z poezją w Tygodniu Kociewskim, był też spektakl muzyczno-poetycki.

Funkcje edukacyjną festiwalu od początku jego istnienia spełniają konkursy, zreszta impreza ta początkowo nosiła nazwę konkurs literacki imienia Romana Landowskiego. Tradycyjnie konkursy są organizowane w kategoriach: recytacje, programy sceniczne, juwenilia oraz prace plastyczne. Rywalizacja miała poszczególne etapy, organizowano ją w kilku miejscach.

We wszystkich konkursach jedenastej edycji uczestniczyło trzysta siedemdziesiąt dwie osoby, przygotowywało je blisko stu trzydziestu nauczycieli czy instruktorów z blisko pięćdziesięciu dwóch szkół, przedszkoli czy domów kultury. O tematyce kociewskiej powstało blisko 80 prac plastycznych, 15 prac literackich, obrazy malowało 150 osób.
W Tczewie można było zobaczyć najwięcej wydarzeń, a zaangażowane były w nie: Miejska Biblioteka Publiczna i Fabryka Sztuk, gdzie wręczono nagrody za konkurs juweniliów i plastyczny.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:35 - Spotkanie znamienitych tczewian - część 1

  Z naszego archiwum. Wybitni tczewianie opowiadają o swoich korzeniach i karierze - występują m.in. Grzegorz Ciechowski, Grzegorz Kołodko. Materiał archiwalny z 1997 roku (część 1)

 • 08:35 - Roztańczone skrzypce

  Koncert w CKiS w wykonaniu uczestników XII Międzyszkolnych Warsztatów Skrzypcowych Szkół Muzycznych (2018)

 • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:35 - Spotkanie znamienitych tczewian - część 2

  Z naszego archiwum. Wybitni tczewianie opowiadają o swoich korzeniach i karierze - występują m.in. Grzegorz Ciechowski, Grzegorz Kołodko. Materiał archiwalny z 1997 roku (część 2)

 • 10:40 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 12:35 - Wiec Solidarności w Tczewie

  Z naszego archiwum. Wystapienia na placu Hallera na wiecu Solidarności z 1989 roku

 • 13:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM