Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

konkursy festiwalu kociewskiego
Nasz Tczew

Konkursy kociewskiego festiwalu

Ponad 370 uczniów z 52 placówek edukacyjnych i kulturalnych wzięło udział w konkursach zorganizowanych w ramach jedenastej edycji Festiwalu Twórczości Kociewskiej imienia Romana Landowskiego.

To wielowątkowe wydarzenie organizowane jest z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej już od jedenastu lat. przedsięwzięcie promuje kociewską sztukę i kulturę na różne sposoby. W organizację włączyły się placówki z trzech powiatów – tczewskiego, starogardzkiego i świeckiego. W tym roku mieliśmy koncerty i spotkania z poezją w Tygodniu Kociewskim, był też spektakl muzyczno-poetycki.

Funkcje edukacyjną festiwalu od początku jego istnienia spełniają konkursy, zreszta impreza ta początkowo nosiła nazwę konkurs literacki imienia Romana Landowskiego. Tradycyjnie konkursy są organizowane w kategoriach: recytacje, programy sceniczne, juwenilia oraz prace plastyczne. Rywalizacja miała poszczególne etapy, organizowano ją w kilku miejscach.

We wszystkich konkursach jedenastej edycji uczestniczyło trzysta siedemdziesiąt dwie osoby, przygotowywało je blisko stu trzydziestu nauczycieli czy instruktorów z blisko pięćdziesięciu dwóch szkół, przedszkoli czy domów kultury. O tematyce kociewskiej powstało blisko 80 prac plastycznych, 15 prac literackich, obrazy malowało 150 osób.
W Tczewie można było zobaczyć najwięcej wydarzeń, a zaangażowane były w nie: Miejska Biblioteka Publiczna i Fabryka Sztuk, gdzie wręczono nagrody za konkurs juweniliów i plastyczny.