Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Magia kolędowania z niepełnosprawnymi

W Centrum Kultury i Sztuki w minioną niedzielę odbył się integracyjny koncert zatytułowany “Podaruj kolędę”. Na scenie wystąpili: Grażyna Łobaszewska, zespół Ajagore, tczewskie chóry Nieboskłonni, Passionataka oraz formacja Sumer Band.

Podobny projekt z udziałem Centrum Kultury i Sztuki, Zespołu Placówek Specjalnych oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie zrealizowano w ubiegłym roku. Wtedy okazją do integracji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnymi był jubileusz ZPS. Tegoroczny projekt połączono ze świętami, ale też poszerzono o występ cenionej w naszym kraju wokalistki Grażyny Łobaszewskiej, która współpracuje z zespołem Ajagore, złożonym z tczewskich muzyków.

Udział gwiazdy i profesjonalnych muzyków podniósł rangę i jakość koncertu, którego scenariusz przygotowała Karolina Kornas – prowadząca zespoły wokalne: Nieboskłonni, a także młodzieżową i dziecięcą Passionatkę. Podobnie jak w ubiegłym roku w koncercie swoją muzyczną pasją podzielili się uczniowie ZPS, członkowie formacji Samer Band, rodzice niepełnosprawnych dzieci oraz nauczyciele i terapeuci.
Wszyscy stworzyli ujmujące widowisko muzyczne. Były momenty wzruszenia i magii, ale najwięcej było radości.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (14 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 29

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (17 stycznia 2020)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kuchni

  Rozmowa z szefami lokalnych sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz z prezesem Szpitali Tczewskich na temat organizacji oraz efektów wielkiej społecznej zbiórki pieniędzy (15 stycznia 2020 r.)

 • 20:15 – Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 1

 • 21:50 – Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 2

 • 23:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM