Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

parkinjg odbiory
Nasz Tczew

Parking na węźle prawie gotowy

Dwukondygnacyjny parking na węźle transportowym jest już prawie gotowy. Trwają ostatnie prace instalacyjne. Procedury odbiorowe tej inwestycji rozpoczną się po zamontowaniu windy dla niepełnosprawnych.

W 2012 roku w Tczewie został oddany do użytku zintegrowany węzeł transportowy. Inwestycję podawano za przykład znakomitego nowoczesnego rozwiązania komunikacyjnego dla miast średnich i dużych. Jednym z elementów węzła był parking na 250 miejsc, wydawało się że to bardzo dużo. Władze naszego miasta szybko zauważyły, że konieczne jest jego powiększenie. W bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego parkingu wybudowano nowy obiekt dwukondygnacyjny zamknięty, w którym zmieści się ponad sto osobowych samochodów.

Inwestycja kosztuje 13 milionów złotych, ale to zadanie dofinansowane ze środków unijnych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach rozbudowy węzłów integracyjnych.

Mirosław Pobłocki w programie Pytania do Prezydenta potwierdził, że procedury odbiorowe mogą potrwać nawet do końca sierpnia.