Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

zwierzęta wystawa
Nasz Tczew

Przyrodnicze ciekawostki na Starówce

Sfotografowane i opisane przez Józefa Ziółkowskiego zwierzęta są bohaterami wystawy plenerowej jaką można oglądać na Starym Mieście. Ekspozycję zatytułowaną “Spotkane w drodze” przygotowała Fabryka Sztuk.

Na deptaku przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego, niedaleko ławeczki z Romanem Landowskim od niedawna można oglądać ciekawą wystawę o tematyce przyrodniczej. Składają się na nią zdjęcia kilkunastu zwierząt. Z wyjątkiem wydry wszystkie zostały sfotografowane w naturalnym środowisku, niejako przez przypadek.

Wystawa, tak jak i świat zwierząt, jest różnorodna. Wprawdzie dominują zdjęcia ptaków (m.in. bocianów, kaczek, żurawi, kormoranów, pleszek), to jednak pojawiają się przedstawiciele ssaków, gadów, płazów i owadów. Autorem fotografii jest Józef Ziółkowski, pisarz, miłośnik historii Tczewa, główny specjalista ds. muzealnictwa w Fabryce Sztuk.
Fotografie zostały opatrzone autorskim komentarzem zawierającym sporą dawkę wiedzy i ciekawostek. Konsultacji w tym zakresie udzielił Cezary Wójcik, a szatą graficzną zajął się Dariusz Wałaszewski.