Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Nie daj się zabić na przejazdach kolejowych

Kolejarze i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei na kilkudziesięciu przejazdach w Polsce przypominali kierowcom o bezpieczeństwie. Jednym z takich miejsc był przejazd kolejowo-drogowy w centrum Subków, gdzie pojawili się Ambasadorzy Bezpieczeństwa rozdający ulotki i materiały edukacyjne.

Ambasadorzy Bezpieczeństwa w całej Polsce prowadzą „Bezpieczne piątki”, czyli dodatkowe kontrole zachowania kierowców, rowerzystów i pieszych na przejazdach kolejowo-drogowych. 99 procent wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych wynika z nieostrożności, pośpiechu i brawury kierowców.

Zastępca dyrektora ds. technicznych z gdyńskiego Zakładu Linii Kolejowych przypomniał o żółtych naklejkach, które mogą uratować życie.

Polskie Linie Kolejowe informują, że liczba zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych na szczęście maleje. W 2019 r. w porównaniu z 2018 r. o 11% zmniejszyła się liczba wypadków z pojazdami na przejazdach kolejowo-drogowych. Aby skutecznie edukować zarówno dorosłych jak i dzieci, Ambasadorzy Bezpieczeństwa zapraszają do korzystania z aplikacji mobilnych oraz gier edukacyjnych, dostępnych na stronie internetowej kampanii.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter