puchar starosty
Nasz Tczew

Puchar starosty dla SMS I Płock

SPR Sambor Tczew był gospodarzem turnieju o puchar starosty tczewskiego, jaki odbył się w miniony weekend w hali Powiatowego Centrum Sportu przy drugim LO.

W dwudniowych zawodach udział wzięło pięć zespołów pierwszej ligi kobiet. O zwycięstwie zdecydował ostatni mecz turnieju, w którym pierwszy zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Płocka pokonał Sambora 28:24.

Turniej był ważnym testem na trzy tygodnie przed inauguracją sezonu, ale też powrotem do rywalizacji na poziomie pierwszoligowym po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią. Sambor rozpoczął turniej meczem z SPR Gdynia. Podopieczne Adriana Kondraciuka i Justyny Domnik wygrali pewnie 26:17. W sobotni wieczór w swoim drugim meczu samborzanki rozgromiły drugi zespół SMS Płock 42:22.
W niedzielę podtrzymały zwycięską serię pokonując również bardzo pewnie i wysoko Koronę Handball Kielce 39:23. Nie zapewniło to tczewiankom wygranej w turnieju bowiem pierwszy zespół SMS Płock również radził sobie znakomicie i zanotował na koncie komplet trzech wygranych. Sambor Tczew

O zwycięstwie w turnieju zdecydował więc ostatni mecz, czyli bezpośrednie starcie Sambora i pierwszego SMS-u. Spotkanie było wyrównane, chociaż to SMS wypracował przewagę kilku bramek, którą samborzanki do końcowych minut starały się zniwelować. OStatecznie jednak mlode kadrowiczki szkoły mistrzostwa sportowego wygrały 28:24 i to one cieszyły się z pierwszego miejsca i pucharu starosty tczewskiego jaki wręczył im dyrektor Powiatowego Centrum Sportu Tomasz Tobiański. Trzecie miejsce zajęła Korona, czwarte SPR Gdynia a piąte SMS II.