Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Kto kandyduje z Porozumienia na Plus?
Nasz Tczew

Kto kandyduje z Porozumienia na Plus?

Komitet Wyborczy Porozumienie na Plus zaprezentował swoich kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Tczewie oraz Rady Powiatu Tczewskiego. Podczas spotkania inaugurującego kampanię o programie opowiedział m.in. kandydat na prezydenta Mirosław Pobłocki.

W środę po południu odbyło się spotkanie inaugurujące kampanię wyborczą komitetu Porozumienie na Plus, w trakcie którego zaprezentowano kandydatów na miejskich radnych we wszystkich czterech okręgach oraz kandydatów na radnych powiatowych w czterech okręgach spośród pięciu. Wśród nich są zarówno osoby młode jak i doświadczeni samorządowcy, a także przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji osób wspierających niepełnosprawnych, przedstawiciele środowisk naukowo-historycznych, regionalnych, sportowych, katolickich i kulturalnych, a także przedsiębiorców. Liderem ugrupowania jest urzędujący prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, który ubiega się o czwartą kadencję. Włodarz podczas spotkania zaprezentował „jedynki”, czyli kandydatów na miejskich radnych z pierwszych miejsc na listach.

Komitet PnP zgłosił także kandydatów do samorządu powiatowego w czterech okręgach na pięć możliwych, z wyjątkiem gminy Pelplin. Podczas spotkania starosta Mirosław Augustyn, który kandyduje na radnego powiatowego, zaprezentował liderów list PnP w czterech okręgach.

W przypadku Rady Miejskiej w Tczewie Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała kandydatów z czterech komitetów lokalnych i dwóch ogólnopolskich. Prócz Porozumienia na Plus jest to także Komitet Obywatelski Jan Kulas 2024, Samorząd OdNowa oraz Wspólnie dla Tczewa. Swoich kandydatów na radnych proponują także ogólnopolskie partie – Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Jeśli chodzi o kandydatów na prezydenta Tczewa, prócz Mirosława Pobłockiego kandyduje również Łukasz Brządkowski z Samorządu OdNowa oraz Iwona Ochocka z komitetu Wspólnie dla Tczewa.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia, a ewentualna druga tura wyborów prezydenckich dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia.