Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Oto kandydaci na burmistrzów i wójtów
Nasz Tczew

Oto kandydaci na burmistrzów i wójtów

Znamy nazwiska kandydatów na włodarzy poszczególnych gmin wchodzących w skład powiatu tczewskiego. O fotel burmistrza Pelplina będą walczyły trzy osoby, a dwie o fotel burmistrza Gniewa. Także po dwie osoby powalczą o stanowiska wójta gminy Subkowy i Morzeszczyn. Najwięcej kandydatów, bo aż czterech, jest w przypadku stanowiska wójta gminy Tczew.

O tym, że o fotel prezydenta Tczewa ubiega się troje kandydatów, czyli Łukasz Brządkowski, Iwona Ochocka i Mirosław Pobłocki, informowaliśmy już wielokrotnie. Dziś pora przyjrzeć się kandydatom na pozostałych włodarzy z obszaru powiatu tczewskiego.

W przypadku gminy Tczew po raz drugi wójtem chciałby zostać 61-letni Krzysztof Augustyniak z Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztofa Augustyniaka. Włodarz będzie miał trzech kontrkandydatów. Będzie to 52-letni Roman Burczyk z komitetu Roman Burczyk Gmina z Przyszłością, który obecnie jest gminnym radnym; 45-letni Łukasz Kowalski z komitetu Kowalski dla Gminy, który pełnił funkcję sołtysa Bałdowa, a także 41-letni Krystian Tafliński z komitetu Gmina Tczew na Plus, który obecnie jest gminnym radnym.

W Pelplinie trzy osoby powalczą o fotel burmistrza miasta i gminy. Kociewska Inicjatywa Samorządowa proponuje urzędującego burmistrza, czyli 51-letniego Mirosława Chyłę. Jego kontrkandydatem będzie 31-letni pelpliński radny Konrad Leczkowski z Prawego Komitetu Rozwoju Lokalnego oraz 45-letni były zawodowy żołnierz Wojska Polskiego Marcin Rulewski ze Świadomej Gminy Pelplin.

Dwie osoby będą walczyć o stanowisko burmistrza miasta i gminy Gniew. Chce nim pozostać urzędujący włodarz, czyli 40-letni Maciej Czarnecki z Komitetu Wyborczego Wyborców Macieja Czarneckiego. Jego kontrkandydatem będzie 41-letni przedsiębiorca i społecznik Rafał Kamiński z komitetu Porozumienie Ponad Podziałami.

Dwóch kandydatów powalczy również w przypadku stanowiska wójta gminy Subkowy. Ponownie chciałby nim zostać urzędujący wójt, czyli 63-letni Mirosław Murzydło z komitetu Ruch Odnowy. Jego konkurentem będzie 48-letni Rafał Cichocki z Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Cichockiego RC Zmiana, który obecnie jest sołtysem Subków oraz gminnym radnym.

W przypadku gminy Morzeszczyn w poprzednich wyborach obecny wójt nie miał żadnego konkurenta. Tym razem 61-letni wójt Piotr Laniecki z Komitetu Wyborczego Wyborców dla Gminy Morzeszczyn 2024 zmierzy się z 43-letnim gminnym radnym Maciejem Boldtem z komitetu Nasza Gmina Morzeszczyn.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia, a ewentualna druga tura wyborów na prezydenta, burmistrza i wójta odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia.