Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Niezwykłe biografie harcerskie Tczewa i Pomorza

W Fabryce Sztuk odbyła się promocja książki zatytułowanej „Niezwykłe biografie harcerskie Tczewa i Pomorza” napisanej pod redakcją Jana Kulasa.

Publikacja ukazała się w drugiej połowie listopada nakładem wydawnictwa „Bernardinum”. Tczewski historyk, druh Jan Kulas do współpracy zaprosił hm. Bożenę Deję-Gałecką i znanego historyka i regionalistę Kazimierza Ickiewicza. W efekcie ich działań powstała książka, będąca zarysem wybranych biografii harcerskich z Tczewa i Pomorza.

Autorzy na promocji książki mówili o tym w jaki sposób zdobywali potrzebne informacje, pracowali, dziękowali wszystkim za udzieloną pomoc. Na spotkaniu pojawiło się wiele osób związanych z tczewskim harcerstwem, w tym profesor Jan Strelau, jeden z bohaterów publikacji.

Recenzentem książki był Michał Kargul historyk, prezes Kociewskiego Oddziału w Tczewie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Książkę uzupełniają: credo Aleksandra Kamińskiego, zwięzłe kalendarium dziejów pomorskiego harcerstwa oraz pieśń i modlitwa, jak również wybór bibliografii. W rozdziale o poezji zacytowano „wiersze harcerskie” poetów rodem z Tczewa i Trójmiasta.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - III Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

  Relacja z trzeciego rajdu rowerowego po Kociewiu i Powiślu, który odbył się 22-23 lipca 2017 r.

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiana 25 sierpnia w kościele św. Maksymiliana Kolbego na osiedlu Staszica (godz. 9.30)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 - Nie ma większej miłości

  Spektakl teatralny w Centrum Kultury i Sztuki. Dramat biograficzny o życiu Świętego Maksymiliana Kolbego w wykonaniu Nieformalnej Grupy Teatralnej działającej przy parafii świętego Józefa

 • 20:30 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM