Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

47 miejsc parkingowych na Starym Mieście
Nasz Tczew

47 miejsc parkingowych na Starym Mieście

Nowy, staromiejski parking dla samochodów osobowych zostanie otwarty na początku sierpnia. Prezydent Tczewa zapowiedział, że udostępnienie mieszkańcom czterdziestu siedmiu nowych miejsc parkingowych przy ul. księdza Ściegiennego umożliwi powrót do tematu zmiany organizacji ruchu na Starym Mieście.

W minioną środę Urząd Miejski zaprosił dziennikarzy na otwarcie nowego parkingu przy ul. księdza Ściegiennego, który firmie wykonawczej udało się ukończyć ponad miesiąc wcześniej niż przewidywała to umowa. Już na miejscu okazało się, że procedury administracyjne wciąż trwają i mimo że prace budowlane zostały zakończone, to samochody będzie można parkować dopiero za dwa tygodnie, na początku sierpnia.

Koszt zadania wyniósł ponad 1,5 miliona złotych. Nowy parking zapewni 47 miejsc postojowych. Wjazd jest ograniczony – z parkingu mogą korzystać samochody osobowe do 2,5 tony. Będzie można na niego wjechać zarówno od strony ul. księdza Ściegiennego jak i Sambora. Zakończenie realizacji tego zadania oznacza, że władze miasta mogą powrócić do tematu zmiany organizacji ruchu na Starym Mieście.

Urząd planuje wprowadzić w Tczewie płatne strefy parkowania. Spytaliśmy prezydenta, czy nowy parking będzie objęty opłatami. W tym roku w Tczewie miał zostać powiększony parking przy cmentarzu komunalnym oraz za Urzędem Miejskim. Miasto musiało jednak odłożyć te zadania w czasie.