Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej apeluje do rodziców, aby prawidłowo wypełnili wnioski związane z wypłatą świadczenia 500 Plus
Nasz Tczew

Co zrobić, żeby nie stracić 500 Plus?

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że świadczenie 500 Plus na drugie i kolejne dzieci będą wypłacane pod warunkiem odpowiednio złożonych wniosków.

Dział Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przypomina, że od 1 lipca tego roku świadczenie z programu Rodzina 500+ przysługuje na wszystkie dzieci w rodzinie o ile zostały złożone do MOPS-u odpowiednio wypełnione wnioski. Okazuje się, że nie wszyscy rodzice i opiekunowie od 1 października otrzymają świadczenia na drugie i kolejne dzieci. Dlaczego? – wyjaśnia Michał Kremer, kierownik świadczeń rodzinnych tczewskiego MOPS.

Czy to oznacza, że w październiku świadczenie na drugie i kolejne dzieci przepadnie? Co należy zrobić, aby je utrzymać – podpowiada Michał Kremer.

MOPS zaobserwował, że spora część złożonych od 1 lipca wnioskodawców, ujęła wyłącznie pierwsze dziecko, na które do tej pory nie pobierała świadczeń, pomijając przy tym pozostałe dzieci, na które ma ustalone prawo do świadczeń do 30 września 2019 roku.