Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Wielki remont tczewskiego mechanika
Nasz Tczew

Wielki remont tczewskiego mechanika

Powiat Tczewski realizuje dużą inwestycję w budynku głównym Zespołu Szkół Technicznych przy ulicy Parkowej w Tczewie. Część zadania to termomodernizacja obiektu, ale powstaną też cztery nowe pracownie, będzie również winda w przebudowanej klatce schodowej. Remont ma się zakończyć przed początkiem roku szkolnego.

Budynek główny Zespołu Szkół Technicznych przy ulicy Parkowej czeka na remont, zwłaszcza wymianę wszelkich instalacji od wielu lat. Zabytkowy budynek przy ulicy Parkowej ma około 90 lat.
Obecnie za ponad pięć i pół miliona złotych firma Rodło z Kwidzyna wykonuje tu szereg zadań ujętych w dwóch programach, dzięki którym starostwo otrzyma dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Pierwszy to program kompleksowej modernizacji energetycznej budynków. Drugi z programów nosi nazwę “Poprawa jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Tczewskiego – poprzez prace budowlane i doposażenie”.

Dzięki temu programowi zostaną utworzone nowe pracownie i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, przebudowana będzie klatka schodowa, pojawi się winda. O zakres i termin zadania zapytaliśmy dyrektora placówki Czesława Roczyńskiego.

Osuszanie oraz izolacja ścian i fundamentów obiektu będą realizowane w najbliższych tygodniach. Wymienione mają być także wszystkie drzwi wejściowe. Pojawią się panele fotowoltaiczne.
W budynku będą cztery zupełnie odnowione pracownie przeznaczone do nauki w zakresie informatyki i grafiki komputerowe. Dwie z nich to przebudowane klasy na parterze, a dwie z nich to zupełnie nowe pracownie, jakie powstaną na poddaszu dotąd niewykorzystanym.