Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

kalendarz 2022
Nasz Tczew

Wyjątkowy kalendarz ze zdjęciami Tczewa

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny “Cztery pory roku w Tczewie” zorganizowany przez Urząd Miejski. Zwycięzcą został Paweł Grabowski. Wygranymi czują się także wszystkie osoby, których zdjęcia znalazły się w kalendarzu.

Konkurs fotograficzny „Cztery pory roku w Tczewie” urząd miejski zorganizował po raz ósmy. To prosty i znakomity zarazem pomysł na promocję naszego miasta. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie osiem zdjęć zrobionych w naszym mieście. Fotogrfie maja pokazywać miejsca, wydarzenia o różnych porach roku. Ta edycja była rekordowa pod względem frekwencji. 33 osoby nadesłały ponad dwieście zdjęć. Przedstawiciele komisji konkursowej podkreslali, że z edycji na edycję poziom konkursu wzrasta i mają coraz wiekszy problem nie tylko z wyborem najlepszych trzech zdjęć, ale również tych dwunastu, które trafią do miejskiego kalnedarza.

W holu na pierwszym piętrze Urzędu Miejskiego przy pl. Piłsudskiego 1 można zobaczyć wystawę wybranych prac. Tu właśnie wręczono podsumowano konkurs.
Pula nagród wynosiła 4 tysiące złotych. Zwyciężył Paweł Grabowski, którego zdjęcie w kalendarzu miejskim umieszczono przy czerwcu. Drugie miejsce zajął Artur Łobocki, autor nocnego zdjęcia torów i peronów dworca PKP, które możemy zobaczyć przy kwietniu. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Małkiewicz za zdjęcie pejzażu – zimowej Wisły i Tczewa od strony rzeki. Ponadto przyznano pięć wyróżnień: Markowi Krzyżanowskiemu, Malwinie Majkowskiej, Romanowi Hudzikowi, Maciejowi Kulli i Fabioli Barrera Mares – meksykance mieszkającej w Tczewie.

Najlepsze fotografie posłużyły do stworzenia kalendarza planszowego na 2022 rok. Można go kupić w kasie urzędu miejskiego lub wygrać w konkursie telewizji Tetka, ogłoszonym w programie Pytania do Prezydenta.