Pogoń mistrzem
Nasz Tczew

Piłkarki Pogoni Dekpolu Tczew Mistrzyniami Polski

Piłkarki nożne Pogoni Dekpolu Tczew wywalczyły mistrzostwo Polski w futsalu w kategorii do lat dziewiętnastu. Uczyniły to wygrywając turniej finałowy jaki odbył się niedawno w Krakowie. W finale zespół Mateusza Sroki pokonał cztery do trzech Weronikę Staszkówkę Jelna. Najlepszą zawodniczką turnieju uznano napastniczkę Pogoni Magdalenę Sobal, najlepszą bramkarką Natalię Niemaszyk również z Pogoni, a Julia Jędrzejewska, która zdobyła dla tczewskiego zespołu siedem bramek, została królową strzelczyń mistrzowskiego turnieju.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu zakończyły się trzydniowym turniejem finałowym w krakowskiej Tauron Arenie. Wzięło w nim udział osiem zespołów, wyłonionych w drodze turniejów kwalifikacyjnych. Pogoń Dekpol Tczew w finałowych turniejach w kategorii młodzieżowej kwalifikuje się od kilku lat. Największym jak dotąd futsalowym sukcesem był brązowy medal.

Ten sezon był dobrym momentem by w kategorii U-19 poprawić to osiągnięcie. W kadrze Pogoni znajdują się bardzo utalentowane zawodniczki, kadrowiczki młodzieżowej reprezentacji Polski, zdobywające doświadczenie na boiskach trawiastych I ligi i od tego sezonu występujące też w kobiecej I lidze futsalu.

Pogoń świetnie rozpoczęła turniej – od zwycięstwa 3:1 nad Ślęzą Wrocław. Już w drugim spotkaniu zapewniła sobie awans do ćwierćfinałów wygrywając również 3:1 z UKS Istebna. Trzeci grupowy mecz tczewianki przegrały 4:5 z Prądniczanką Kraków, ale mogły sobie na to pozwolić. W ubiegłym sezonie Pogoń zakończyła finałowy turniej na poziomie ćwierćfinałów.  Tym razem było inaczej Pogoń pokonała 3:1 AZS UAM Poznań. Najlepsza zawodniczką tego meczu uznano Magdalenę Sobal z Pogoni, chociaż bramki zdobywały jej koleżanki Julia Jędrzejewska, Katarzyna Nowak i Weronika Dziadzio. Półfinałowym rywalem Pogoni był Rekord Bielsko-Biała, który już w pierwszej minucie meczu objął prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównała Jędrzejewska, po podaniu od Sobal. W drugiej połowie przeważały tczewianki, jednak nie zdołały pokonać dobrze spisującej się bramkarki Rekordu. Ostatecznie po remisie 1:1 o awansie do finału zdecydowały rzuty karne.

Bramkarka Pogoni Natalia Niemaszyk obroniła trzy strzały przeciwniczek a Pogoń wygrała konkurs siódemek 3:0. W finale tczewianki zagrały z UKS Trójka Weronica Staszkówka Jelna.

Po zankomitej pierwszej połowie Pogoń prowadziła 3:0 po golach Sobal, Jędrzejewskiej i Nowak. Bramki padły po świetnie rozegranych akcjach. Staszkówka w drugiej połowie  zdobyła gola na 1:3 dając sygnał, że nie zamierza się poddawać. Wtedy Sobal efektownym strzałem w okienko podwyższyła na 4:1. Chociaż zespół z Jelnej zdobył jeszcze dwa gole i zniwelował straty, to przegrał 3:4. Pogoń została młodzieżowym mistrzem Polski w futsalu.