Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Operetkowy szlagier na scenie CKiS

W minioną sobotę w Centrum Kultury i Sztuki można było zobaczyć “Wesołą wdówkę” – najsłynniejsze sceniczne dzieło Franza Lehara. Operetkę z wielkimi przebojami – ariami i pieśniami – zaprezentowali polscy soliści oraz zespoły muzyczny i taneczny z Tarnopola na Ukrainie.

Wiadomość o przyjeździe do Paryża, bogatej i pięknej wdowy po bankierze wstrząsnęła mieszkańcami. Aby zatrzymać majątek w księstwie została uknuta intryga, która zakłada wydanie za mąż Hanny Glawarii za rodaka… Jednak, nie wszystko biegnie po myśli spiskujących…
To początek fabuły operetki Franza Lehara. To wiecznie młoda, tryskająca radością i humorem muzyczna opowieść o miłości, zdradzie małżeńskiej i odpowiedzialności. Historia owiana niepowtarzalną atmosferą paryskich kabaretów oraz nieskrępowanych zabaw sali balowej. Lehar stworzył jedną z najlepszych partytur w historii operetki. Niemal wszystkie utwory stały się światowymi przebojami.

Sala Centrum Kultury i Sztuki była wypełniona. „Wesoła wdówka” w wykonaniu Narodowej Orkiestry Filharmonii Tarnopolskiej pod batutą kierownika artystycznego zespołu Mirosława Krila, solistów polskiej sceny operetkowej, tancerzy Narodowego Teatru Operetki w Tarnopolu to była prawdziwa uczta dla miłośników klasyki tego gatunku.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Niech Żyje Ogród, odcinek 10

  Magazyn ogrodniczy. Odcinek o pielęgnacji bylin

 • 17:50 – Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (czerwiec 2020)

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja uroczystej okolicznościowej mszy świętej odprawionej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (07 czerwca, godz. 09:30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (2 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 1 czerwca 2020)

 • 20:00 – Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 2 czerwca 2020 r.)

 • 20:30 – Matura 1995 i 1996

  Z naszego archiwum: Matura 1995 i 1996. Zobacz relację sprzed 25 lat, jak wyglądały egzaminy maturalne w tczewskich szkołach.

 • 21:05 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM