Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Parking na Orkana super, ale…

Kilka miesięcy temu zakończono budowę parkingu przy budynkach wielomieszkaniowych na ulicy Orkana. Inwestycja ucieszyła mieszkańców, ale nie zabrakło głosów krytyki, dotyczących projektu i wykonania zadania.

W ubiegłym roku władze Tczewa zdecydowały o budowie dwóch parkingów na osiedlu Czyżykowo, co miało poprawić sytuację mieszkańców ulic Konarskiego i Orkana. Ci pierwsi nie mieli szczęścia. Planowana inwestycja przy ulicy Konarskiego nie została zrealizowana, poniewaz pomimo ogłoszenia kilku przetargów nie udało sie wyłonic wykonawcy.
Znalazła się jednak firma, która wybudowała parking wraz z ulica dojazdową obok kilku budynków wielomieszkaniowych na ulicy Orkana. Przy optymalnym ustawieniu zmieści się tu około 30 pojazdów osobowych, są stojaki rowerowe. Inwestycja była kosztowna – Zakład Usług Komunalnych zapłacił za nią ponad 480 tysięcy złotych. Mieszkańcy są zadowoleni, bo sytuacja dla zmotoryzowanych rodzin była tu bardzo trudna. Pojawiły się jednak uwagi co do wykonania samego zadania i otoczenia nowego parkingu.

Mieszkaniec Orkana zwrócił uwagę, że powinno być poprawione łączenie we wjeździe na nowy parking, gdzie jest wyraźne zapadnięcie nawierzchni. W pobliżu są także spore zagłębienia, nierówności przy studni Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu