Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Parking na Orkana super, ale…

Kilka miesięcy temu zakończono budowę parkingu przy budynkach wielomieszkaniowych na ulicy Orkana. Inwestycja ucieszyła mieszkańców, ale nie zabrakło głosów krytyki, dotyczących projektu i wykonania zadania.

W ubiegłym roku władze Tczewa zdecydowały o budowie dwóch parkingów na osiedlu Czyżykowo, co miało poprawić sytuację mieszkańców ulic Konarskiego i Orkana. Ci pierwsi nie mieli szczęścia. Planowana inwestycja przy ulicy Konarskiego nie została zrealizowana, poniewaz pomimo ogłoszenia kilku przetargów nie udało sie wyłonic wykonawcy.
Znalazła się jednak firma, która wybudowała parking wraz z ulica dojazdową obok kilku budynków wielomieszkaniowych na ulicy Orkana. Przy optymalnym ustawieniu zmieści się tu około 30 pojazdów osobowych, są stojaki rowerowe. Inwestycja była kosztowna – Zakład Usług Komunalnych zapłacił za nią ponad 480 tysięcy złotych. Mieszkańcy są zadowoleni, bo sytuacja dla zmotoryzowanych rodzin była tu bardzo trudna. Pojawiły się jednak uwagi co do wykonania samego zadania i otoczenia nowego parkingu.

Mieszkaniec Orkana zwrócił uwagę, że powinno być poprawione łączenie we wjeździe na nowy parking, gdzie jest wyraźne zapadnięcie nawierzchni. W pobliżu są także spore zagłębienia, nierówności przy studni Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Koncert muzyki gospel

  Koncert gospel w kościele św. Józefa (2013)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Poniedziałkowa msza odprawiona 22 kwietnia w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Suchostrzygach (godz. 10.00)

 • 19:00 – Nie ma mowy! Odcinek 8

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (19 kwietnia 2019)

 • 19:05 – Walk Away i Urszula Dudziak

  Koncert zwieńczony uroczystym nadaniem studiu muzycznemu CKiS imienia Adama Wendta, saksofonisty i kompozytora zespołu Walk Away (styczeń 2017 r.)

 • 20:20 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 15 kwietnia 2019)

 • 20:35 – Temat Tygodnia. Wielkanoc

  Program publicystyczny w naszym studiu. Redaktor Sylwia Leszka rozmawia o znaczeniu Wielkanocy nie tylko dla chrześcijan z etnologiem Kamilą Gillmeister, socjologiem Aleksandrą Hotowy i katechetą Krzysztofem Szymańskim (17 kwietnia 2019)

 • 21:05 – In Memoriam 2017 - koncert Kayah

  Występ w tczewskim amfiteatrze Kayah i zespołu Royal String Quartet w ramach XVI Festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego (26 sierpnia 2017)

 • 22:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu