Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Październik miesiącem cyberbezpieczeństwa

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to ogólnoeuropejska kampania organizowana przez Europejską Agencję do spraw Bezpieczeństwa Sieci i Informacji z inicjatywy Komisji Europejskiej. Przez cały październik internauci mogą brać udział w warsztatach, konferencjach i inicjatywach, dotyczących cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. W Polsce kampanię już po raz ósmy koordynuje Państwowy Instytut Badawczy NASK.

W październiku w całej Europie – w tym roku głównie online – odbywają się setki wydarzeń, takich jak konferencje, warsztaty, sesje szkoleniowe, prezentacje, seminaria czy kampanie informacyjne. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość internautów na temat cyberbezpieczeństwa i zapewnić im aktualne informacje dotyczące przeróżnych zagrożeń oraz samego bezpieczeństwa cyfrowego. Wszystko to w ramach Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa, który w tym roku odbywa się pod hasłem “Zastanów się zanim klikniesz”.

Każde z tych wyłudzeń ma swoją własną nazwę. Mówimy tutaj o takich pojęciach jak phishing czy ransomware. NASK zachęca również do włączenia się w akcję z własnymi inicjatywami.

Więcej informacji na temat Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa znajdziecie na stronie internetowej bezpiecznymiesiac.pl oraz na Facebooku oraz Twitterze.Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter