Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dużo pytań na powiatowej sesji

W starostwie odbyła się piąta sesja obecnej kadencji rady powiatu tczewskiego. Rada przyjęła do realizacji kolejne uchwały dotyczące przekształceń placówek szkolnych.

Zanim rozpoczęła się sesja radni zapoznali się z nowym systemem elektronicznej obłsugi. Nowością jest również transmisja „na żywo” sesji w internecie dostępna poprzez stronę www.powiat.tczew.pl.
Sesję rozpoczęła seria pytań do starosty, które dotyczyły przedłożonego sprawozdania z działalności zarządu w ostatnim miesiącu. Radny Piotr Odya pytał między innymi dlaczego zarząd powiatu negatywnie odniósł się do propozycji przejęcia wiaduktu w Kulicach, pytał również o powód zmniejszenia środków na dokształcanie zawodowe nauczycieli.
Następnie radni wysłuchali informacji przewodniczącego rady dotyczącej odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

Rada zapoznała się z raportem z działalności Powiatowego Urzędu Pracy. Dyrektor tej placówki Ewa Uzdowska odpowiadała na pytania rajców. Podobnie było ze sprawozdaniem o kulturze i kulturze fizycznej. Do dyspozycji rady był dyrektor Powiatowego Centrum Sportu Tomasz Tobiański.

Rada głosowała nad dziesięcioma uchwałami. Połowę z nich przyjęto jednogłośnie do realizacji, w pięciu głosowaniach jeden radny wstrzymywał się od głosu, pozostali byli za przyjęciem. Kilka uchwał dotyczyło przekazania zadań publicznych związanych z drogami gminom Gniew i Pelplin. Rada uchwaliła także niewielką korektę tegorocznego budżetu. Były uchwały regulujące sposób wygaszania klas zawodowych w dwóch tczewskich szkołach ponadpodstawowych. W innej uchwale określono także zadania, na które przeznaczone będą środki pochodzące z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w tym roku.

Troje radnych złożyło interpelacje. Stanisław Smoliński chce sprawdzić możliwość wybudowania miejsc parkingowych przy ulicy 30 stycznia w okolicy cmenatarza. Radna Alicja Gajewska zgłosiła potrzebę przekazania środków finansowych na projekt drogi rowerowej wzdłuż ulicy 30 stycznia. Roman Małecki zwrócił uwagę na problem, że są apteki, które nie wywiązują się z obowiązku pełnienia dyżurów.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1581), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:35 – Czytelniczy Ekspres: Andrzej Pilipiuk

  Spotkanie autorskie w MBP w ramach projektu Czytelniczy Ekspres z Andrzejem Pilipiukiem, znanym i poczytnym autorem książek fantasy (2017)

 • 09:10 – Muzyczny Koktajl

  Teledyski polskich wykonawców

 • 09:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1581), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:35 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (12 sierpnia 2019)

 • 09:45 – Być gospodynią to za mało

  Z naszego archiwum. Spotkanie w Fabryce Sztuk z Krystyną Gierszewską z Kociewskiego Forum Kobiet (2014)

 • 10:20 – Spotkanie z Anną Sakowicz

  Autorskie spotkanie literackie w Miejskiej Bibliotece Publicznej ze znaną pisarką i blogerką (15 września 2015)

 • 11:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  PREMIERA! Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (12 sierpnia 2019)

 • 17:55 – Zawody z pasją - kowal

  Cykliczny program o ginących, tradycyjnych lub nietypowych zawodach. W tym odcinku przyglądamy się pracy kowala Andrzeja Staśkowiaka

 • 18:15 – Kociewskie Pióra 2014

  Z naszego archiwum. Uroczysta gala w Borzechowie z wręczaniem dorocznych nagród za działalność na rzecz kultury kociewskiej

 • 18:55 – Spotkanie z Łucją Wydrowską w MBP

  Promocja książki o doktor Łucji Wydrowskiej-Biedunkiewicz "Pół wieku pracy i służby dla Tczewa" pod redakcją Jana Kulasa i Kazimierza Ickiewicza (2012)

 • 20:05 – Występ grupy Pass

  Występ grupy muzycznej Pass na benefisie Pawła Orkisza (2014)

 • 20:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 20:40 – V Festiwal Muzyki Filmowej

  Koncert w sali Centrum Kultury i Sztuki z udziałem uczniów dziesięciu państwowych szkół muzycznych z Pomorza, Poznania i Kłodzka (2017)

 • 21:50 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu