Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Dużo pytań na powiatowej sesji

W starostwie odbyła się piąta sesja obecnej kadencji rady powiatu tczewskiego. Rada przyjęła do realizacji kolejne uchwały dotyczące przekształceń placówek szkolnych.

Zanim rozpoczęła się sesja radni zapoznali się z nowym systemem elektronicznej obłsugi. Nowością jest również transmisja „na żywo” sesji w internecie dostępna poprzez stronę www.powiat.tczew.pl.
Sesję rozpoczęła seria pytań do starosty, które dotyczyły przedłożonego sprawozdania z działalności zarządu w ostatnim miesiącu. Radny Piotr Odya pytał między innymi dlaczego zarząd powiatu negatywnie odniósł się do propozycji przejęcia wiaduktu w Kulicach, pytał również o powód zmniejszenia środków na dokształcanie zawodowe nauczycieli.
Następnie radni wysłuchali informacji przewodniczącego rady dotyczącej odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

Rada zapoznała się z raportem z działalności Powiatowego Urzędu Pracy. Dyrektor tej placówki Ewa Uzdowska odpowiadała na pytania rajców. Podobnie było ze sprawozdaniem o kulturze i kulturze fizycznej. Do dyspozycji rady był dyrektor Powiatowego Centrum Sportu Tomasz Tobiański.

Rada głosowała nad dziesięcioma uchwałami. Połowę z nich przyjęto jednogłośnie do realizacji, w pięciu głosowaniach jeden radny wstrzymywał się od głosu, pozostali byli za przyjęciem. Kilka uchwał dotyczyło przekazania zadań publicznych związanych z drogami gminom Gniew i Pelplin. Rada uchwaliła także niewielką korektę tegorocznego budżetu. Były uchwały regulujące sposób wygaszania klas zawodowych w dwóch tczewskich szkołach ponadpodstawowych. W innej uchwale określono także zadania, na które przeznaczone będą środki pochodzące z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w tym roku.

Troje radnych złożyło interpelacje. Stanisław Smoliński chce sprawdzić możliwość wybudowania miejsc parkingowych przy ulicy 30 stycznia w okolicy cmenatarza. Radna Alicja Gajewska zgłosiła potrzebę przekazania środków finansowych na projekt drogi rowerowej wzdłuż ulicy 30 stycznia. Roman Małecki zwrócił uwagę na problem, że są apteki, które nie wywiązują się z obowiązku pełnienia dyżurów.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1780), Informator kulturalny, Sport, Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:35 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 1 czerwca 2020)

 • 07:45 – Biesiada literacka. Stanisława Celińska

  Z naszego archiwum. Spotkanie autorskie prowadzone w Fabryce Sztuk przez Krystiana Nehrebeckiego (2013)

 • 08:40 – III Bieg Morsa dla Pauliny

  Relacja z zakończenia sezonu czyli III Biegu Morsa z 3. kwietnia 2016 połączonego z charytatywną zbiórką dla Pauliny (3 kwietnia 2016)

 • 09:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1780), Informator kulturalny, Sport, Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:35 – Sesja Rady Miasta

  PREMIERA! Retransmisja sesji Rady Miasta Tczewa z 28 maja 2020 r.

 • 11:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  PREMIERA! Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 1 czerwca 2020)

 • 17:55 – Matura 1995 i 1996

  Z naszego archiwum: Matura 1995 i 1996. Zobacz relację sprzed 25 lat, jak wyglądały egzaminy maturalne w tczewskich szkołach.

 • 18:00 – Nocne Balladowanie 2013

  Koncert Pawła Orkisza z zespołem (2013)

 • 20:10 – Pchli Targ 2019

  Z archiwum TeTki. Handlowanie pod chmurką i inne atrakcje na Starówce (2 czerwca 2019)

 • 20:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 20:45 – Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (czerwiec 2020)

 • 20:55 – Ballads Of Europe 2009

  Ballady Polskie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Koncert Pete'a Mortona i Stanisława Soyki

 • 22:25 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM