Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Półmetek bezpiecznych wakacji?

Minął półmetek wakacji nie tylko dla uczniów, ale również dla dorosłych. Czy bezpiecznie je spędzili? Czy odwiedzający Tczew turyści mogli się czuć w naszym mieście pewnie? O odpowiedź poprosiliśmy komendantów: policji, straży pożarnej oraz miejskiej.

Początek drugiego miesiąca wakacji to dla wielu czas urlopu. Cześć tczewian jednak zakończyła urlopową labę. Czy dla pierwszych i tych drugich – wakacje były i mogą być być bezpieczne? O cenne uwagi i podsumowanie zapytaliśmy tczewskich komendantów służb mundurowych: policji, straży pożarnej oraz miejskiej.

Komendant Krasula dodał, że w zakresie przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie w porównaniu z ubiegłym rokiem, w tym odnotowano ich mniej, między innymi: kradzieży z włamaniem było 12 a w ubiegłym roku 34, kradzieży mienia 30 a było 61, nie było kradzieży pojazdu, bójek i pobić, uszkodzeń mienia było 11 a w 2018 – 16.

Komendant straży miejskiej Andrzej Jachimowski również uważa, że tczewianie spokojnie spędzają urlop a turyści mogą się czuć w Tczewie bezpiecznie.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM