Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Zagrożenie koronawirusem wymusiło zmiany w organizacji pracy ratusza oraz starostwa powiatowego
Nasz Tczew

Koronawirus zamyka drzwi urzędów

W związku na sytuację epidemiologiczną od poniedziałku, 16 marca urząd miejski oraz starostwo powiatowe wprowadzili ograniczenia bezpośredniej obsługi interesantów przez pracowników tych placówek.

Sytuacja epidemiologiczna wymusiła od poniedziałku, 16 marca zmiany w organizacji pracy i obsłudze petentów tczewskiego ratusza oraz starostwa powiatowego. Interesanci będą obsługiwani wyłącznie po uprzednim kontakcie telefonicznym.

W starostwie powiatowym również są obostrzenia związane z przyjmowaniem petentów.

Z OSTATNIEJ CHWILI!
Otrzymaliśmy od rzeczników prasowych ratusza Małgorzaty Mykowskiej oraz starostwa powiatowego Marcina Stolarskiego informację następującej treści:
“Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców, Urząd Miejski w Tczewie ogranicza przyjmowanie interesantów.
Od 18 marca, Ratusz będzie zamknięty dla klientów, jednak urzędnicy pracują w normalnie obowiązujących godzinach.
Wszelkie dokumenty, pisma będzie można wkładać do specjalnych urn, umieszczonych w przedsionkach przy wejściach głównych do budynków – przy pl. Piłsudskiego 1 oraz 30 Stycznia 1. Urny będą opróżniane raz na dobę.
Od 18 marca nieczynna będzie również kasa urzędu – prosimy o realizowanie wpłat drogą elektroniczną.
Sprawy wymagające obecności interesantów to jedynie rejestracja urodzeń, rejestracja zgonów oraz odbiór dowodów osobistych”.

***
“ W związku z wprowadzeniem na terenie naszego kraju stanu zagrożenia epidemicznego, w celu zminimalizowania niebezpieczeństwa związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym regionie oraz mając na uwadze bezpieczeństwo Mieszkańców Powiatu Tczewskiego, w tym pracowników Starostwa, Starosta Tczewski podjął decyzję o czasowym wyłączeniu bezpośredniej obsługi klientów w Starostwie Powiatowym w Tczewie od dnia 18 marca do odwołania.
Sprawy urzędowe załatwiać mogą Państwo także: drogą mailową – starostwo@powiat.tczew.pl, listownie na adres: Starostwo Powiatowe w Tczewie, ul. Piaskowa 2, 83-110 Tczew oraz wykorzystując platformę internetową ePUAP”.