Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

bezpłatna komunuikacja
Nasz Tczew

W autobusie w Tczewie nie musisz mieć biletu

Władze naszego miasta zdecydowały, że od pierwszego września tego roku komunikacja miejska dla korzystających w Tczewie jest bezpłatna. Co skłoniło prezydenta do podjęcia takiej decyzji i co myślą o tym mieszkańcy?

Pasażerowie tczewskich autobusów wiedzieli, że komunikacja od 1 września w naszym mieście jest bezpłatna. Nikogo nie dziwił brak kasowników, czytników kart miejskich. Wszyscy z zadowoleniem przyjęli decyzję władz miasta o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji, ale pasażerów zapytaliśmy też o ich przypuszczenia – dlaczego samorząd będzie w całości finansował komunikację i czy to oznacza, że więcej osób będzie korzystało z przejazdów autobusami w naszym mieście?

Władze Tczewa 1 września wprowadziły dodatkowy kurs autobusu z pętli na Czyżykowie – trasą linii numer 3. Był to wyjątkowy kurs promujący bezpłatną komunikację w naszym mieście. Za kierownicą autobusu był prezes firmy przewozy Autobusowe Gryf Marian Kotecki, a jednym z pasażerów był prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. Na pasażerów czekały słodkie niespodzianki – krówki z napisem „Tczew… i jedziesz za darmo”.