Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Przystań nad Wisłą trafi pod młotek

Jeszcze w tym roku ratusz ogłosi przetarg na sprzedaż budynku tczewskiej przystani. Cena wywoławcza to dwa miliony złotych netto.

Tczewska przystań powstała w 2008 roku, a jej budowa była dofinansowana środkami unijnymi w wysokości ponad 5 mln zł. Obiekt jest przeznaczony m.in. pod usługi turystyki wodnej oraz lądowej, pod gastronomię oraz inne funkcje związane z kulturą, rozrywką i spędzaniem wolnego czasu. Obecnie budynek przystani to przede wszystkim restauracja. Tczewski ratusz zdecydował, że po 18 listopada odbędzie się przetarg na sprzedaż tego obiektu. Cena wywoławcza to 2 mln zł netto. Sprzedany ma zostać tylko budynek, przetarg nie będzie dotyczył pomostów, które są administrowane przez Tczewskie Centrum Sportu i Turystyki. Spytaliśmy, dlaczego ratusz zdecydował o sprzedaży budynku przystani.

Gdy 11 lat temu otwierano przystań, zakładano, że mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z tarasu widokowego, znajdującego się na dachu budynku. Obecnie jest on jednak nieczynny z przyczyn technicznych. Temat ten na czerwcowej sesji poruszył jeden z mieszkańców Tczewa.

Budynek przystani jest obecnie dzierżawiony przez miasto prywatnemu przedsiębiorcy, który prowadzi tam restaurację. Lokal nadal jest czynny, choć wkrótce zostanie zamknięty. Właściciel restauracji nie chciał wypowiedzieć się przed naszą kamerą. Poinformował nas, że nie zamierza przystąpić do przetargu. Nie chce w tym miejscu kontynuować działalności gastronomicznej.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 17:40 – Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 17:50 – Profesor Jan Strelau w MBP

  Spotkanie z pochodzącym z Tczewa znanym naukowcem-psychologiem w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie z 5. września 2015 r.

 • 19:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 19:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 19:50 – Ballady Kingi Rataj

  Z naszego archiwum. Koncert w ramach festiwalu Ballads Of Europe 2011 na dziedzińcu zamku królewskiego w Niepołomicach

 • 21:05 – Historia Mostów Tczewskich

  Szczegółowe opracowanie historii Mostów Tczewskich w formie graficznej i fotograficznej oparte na literaturze oraz archiwalnych dokumentach (11 października 2019)

 • 21:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 21:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 21:50 – Biblioteczne Spotkania Regionalne. Żuławy

  Z naszego archiwum. Spotkanie z cyklu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie. Prelekcja Aleksandry Paprot o kulturze żuławskiej (19 września 2016 r.)

 • 23:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu