Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Rekordowy trzeci Rowerowy Maj

Za nami trzecia edycja Rowerowego Maja. W tegorocznej kampanii wzięła udział rekordowa liczba szkół i uczniów z naszego miasta. Zliczono ponad 85 tysięcy przejazdów rowerem, hulajnogą lub na rolkach.

Kampania trwała od 7 do 30 maja. Uczniowie dziesięciu tczewskich szkół uzupełniali swoje rowerowe dzienniczki oraz klasowe plakaty naklejkami. Dziecko otrzymywało naklejkę za to, że przyjechało do szkoły na rowerze, hulajnodze lub na rolkach. Wychowawcy klas i szkolny koordynator odpowiedzialni byli za wprowadzanie danych do dzienników elektronicznych, dzięki czemu organizator, czyli Urząd Miasta w Tczewie, mógł śledzić statystyki na bieżąco.

Po zakończeniu Rowerowego Maja można mówić o pełnym sukcesie, a nawet pozytywnym szaleństwie, któremu poddali się uczniowie większości szkół. Zliczono ponad 85 tysięcy przejazdów czyli o 20 tysięcy więcej niż w ubiegłorocznej drugiej edycji, ale w tym roku w rowerowym maju uczestniczyło więcej placówek i więcej osób. Ze strony Urzędu Miasta akcją zajmował się inspektor ds. polityki rowerowej i mobilności Grzegorz Pawlikowski.

Wśród najbardziej rowerowych klas ze wszystkich szkół, zwyciężyły klasy właśnie z jedenastki – 2b, której wychowawczynią jest Jolanta Śmiełowska i 3d Anny Sadowskiej, które osiągnęły sto procent aktywności! To wynik wcześniej niespotykany – każde dziecko z tych klas przez cały maj przyjechało do szkoły mobilnie. Dodajmy, że 3d była najlepszą rowerową klasą w Tczewie w ubiegłym rok, a więc powtórzyła swój sukces.
Wyniki frekwencji można analizować na kilka sposobów. W kategorii szkół średnich najlepszy wynik blisko 78 procent uzyskała Niepubliczna Szkoła Podstawowa Montessori.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1470), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:35 - Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 18 lutego 2019)

 • 19:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1470), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 19:35 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 18 lutego 2019)

 • 21:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1470), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 21:35 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 18 lutego 2019)

Radio Tczew 100,8 FM