Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Rekordowy trzeci Rowerowy Maj

Za nami trzecia edycja Rowerowego Maja. W tegorocznej kampanii wzięła udział rekordowa liczba szkół i uczniów z naszego miasta. Zliczono ponad 85 tysięcy przejazdów rowerem, hulajnogą lub na rolkach.

Kampania trwała od 7 do 30 maja. Uczniowie dziesięciu tczewskich szkół uzupełniali swoje rowerowe dzienniczki oraz klasowe plakaty naklejkami. Dziecko otrzymywało naklejkę za to, że przyjechało do szkoły na rowerze, hulajnodze lub na rolkach. Wychowawcy klas i szkolny koordynator odpowiedzialni byli za wprowadzanie danych do dzienników elektronicznych, dzięki czemu organizator, czyli Urząd Miasta w Tczewie, mógł śledzić statystyki na bieżąco.

Po zakończeniu Rowerowego Maja można mówić o pełnym sukcesie, a nawet pozytywnym szaleństwie, któremu poddali się uczniowie większości szkół. Zliczono ponad 85 tysięcy przejazdów czyli o 20 tysięcy więcej niż w ubiegłorocznej drugiej edycji, ale w tym roku w rowerowym maju uczestniczyło więcej placówek i więcej osób. Ze strony Urzędu Miasta akcją zajmował się inspektor ds. polityki rowerowej i mobilności Grzegorz Pawlikowski.

Wśród najbardziej rowerowych klas ze wszystkich szkół, zwyciężyły klasy właśnie z jedenastki – 2b, której wychowawczynią jest Jolanta Śmiełowska i 3d Anny Sadowskiej, które osiągnęły sto procent aktywności! To wynik wcześniej niespotykany – każde dziecko z tych klas przez cały maj przyjechało do szkoły mobilnie. Dodajmy, że 3d była najlepszą rowerową klasą w Tczewie w ubiegłym rok, a więc powtórzyła swój sukces.
Wyniki frekwencji można analizować na kilka sposobów. W kategorii szkół średnich najlepszy wynik blisko 78 procent uzyskała Niepubliczna Szkoła Podstawowa Montessori.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:40 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (19 czerwca 2018)

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja mszy świętej odprawianej w niedzielę 24 czerwca (godz. 9.30) w kościele Św. Maksymiliana Kolbego na osiedlu Staszica

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 - Motoryzacyjne Legendy, odcinek 7

  Program o motoryzacyjnych legendach, jeżdżących po polskich drogach. W siódmym odcinku przyjrzymy się motoryzacyjnemu rozpoczęciu sezonu dla samochodów zabytkowych

 • 19:35 - Nocne Balladowanie

  Koncert Pawła Orkisza z zespołem (2013)

 • 21:10 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM