Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Remont linii kolejowej nr 131

W Starostwie Powiatowym omawiano szczegóły na temat remontu linii kolejowej nr 131. Już w przyszłym roku w Subkowach powstanie nowy przystanek kolejowy, a ten w Czarlinie zostanie przebudowany. Z kolei władze Pelplina liczą na wybudowanie wiaduktu nad torami.

W konferencji zwołanej przez wiceministra infrastruktury Kazimierza Smolińskiego uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Tematem rozmów była modernizacja linii kolejowej nr 131 z Bydgoszczy do Tczewa. Inwestycja, która pochłonie ok. 700 milionów zł, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa, a także prędkości pociągów. Po modernizacji towarowe miałyby podróżować do 120 km/h, a osobowe do 160. W ramach zadania zostaną przebudowane przystanki osobowe m.in. w Czarlinie i Pelplinie, a w Subkowach powstanie zupełnie nowy, zlokalizowany w centrum wsi. Przypomnijmy, że podróżni korzystający z obecnego przystanku osobowego w Subkowach, obawiają się jego likwidacji w momencie, gdy powstanie zupełnie nowy.

 

W trakcie konferencji omawiana była także sytuacja związana z Pelplinem. Burmistrz chciałby, aby władze kolei rozważyły zlikwidowanie przejazdu kolejowego przecinającego ul. Mickiewicza i zbudowanie w tym miejscu wiaduktu. Poruszony był także temat ekranów akustycznych, którym pelplinianie są przeciwni. Już na początku maja w Pelplinie odbędzie się kolejne spotkanie z przedstawicielami PKP PLK, podczas którego będą omawiane problemy zasygnalizowane przez burmistrza.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 - Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (maj 2020)

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła w Miłobądzu (godz. 10.15)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (26 maja 2020 r.)

 • 19:45 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 25 maja 2020)

 • 20:00 - Tczewski Przegląd Talentów

  Z naszego archiwum. Tczewski Przegląd Talentów młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (2012)

 • 21:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM