Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

COVID-19 znów paraliżuje pracę szkół
Nasz Tczew

COVID-19 znów paraliżuje pracę szkół

Aż 79 klas z tczewskich szkół podstawowych znajduje się obecnie na kwarantannie spowodowanej przez piątą falę koronawirusa. Najtrudniejsza sytuacja jest w ósemce na Suchostrzygach. Skutki epidemii dotykają również przedszkoli oraz komunikacji miejskiej.

Piąta fala COVID-19 przyczyniła się do gwałtownego wzrostu zachorowań wśród mieszkańców całej Polski i co za tym idzie do obejmowania kwarantanną wielu szkół, w których wykryto zachorowania wśród pracowników lub uczniów. O tym jak sytuacja wygląda w Tczewie opowiedział Mirosław Pobłocki w programie „Pytania do Prezydenta”. Duża liczba nowych zakażeń wpłynęła również na częstotliwość kursowania miejskich autobusów.

Od początku epidemii COVID-19 w Polsce, czyli od marca 2020 roku, w powiecie tczewskim odnotowano ponad 14,5 tysiąca przypadków zakażeń oraz 360 zgonów. W ciągu ostatnich siedmiu dni sanepid odnotował 751 zachorowań oraz 7 zgonów. Naukowcy są zdania, że to dopiero początek piątej fali i należy spodziewać się coraz większej liczby chorych osób.