Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Sesja powiatowa w lutym

Na wtorkowej sesji tradycyjnie były sprawozdania, uchwały i interpelacje. Poza tym podpisano umowę o współpracy powiatu tczewskiego ze stowarzyszeniem z Danii zajmującym się opieką społeczną.

Zanim rozpoczęły się obrady powiatowej rady w starostwie podziwiano obrazy członków gremium malarskiego mienia Janusza Mokwy w Tczewie. Starosta podziękował przewodniczącej gremium Zofii Gąsiorowskiej za udostępnienie prac, które złożyły się na wystawę w siedzibie starostwa. Teraz zarówno klienci urzędu, jak i pracownicy mogą obejrzeć plenery, martwe natury czy portrety malarzy-amatorów zrzeszonych gremium działającym przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Tczewie i spółdzielczym domu kultury.
Autorzy prac otrzymali drobne upominki, po czym oficjalnie otwarto wystawę. Po tym nietypowym wernisażu przystąpiono do obrad. W części poświęconej sprawozdaniom najpierw radni wysłuchali starostę, który mówił o decyzjach i działaniach Zarządu Powiatu w minionym miesiącu. Radni Adam Kucharek i Krzysztof Korda prosili o wyjaśnienie przez starostę kilku spraw dotyczących przyznania grantów. Rada przyjęła sprawozdania z działalności Powiatowego Urzędu Pracy oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za ubiegły rok.

Gościem sesji był Alfred Date z Danii prowadzący w Danii rodzinny dom dziecka. Podjął on współpracę z domem pomocy społecznej w Damaszce. Obie strony wyraziły zadowolenie z wymiany doświadczeń i wzajemnej pomocy, dlatego duńskie stowarzyszenie Skraverup Hus i powiat tczewski zadeklarowali dalszą współpracę. Radni przyjęli do realizacji siedem uchwał. Kilka z nich dotyczyła edukacji, czyli dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych do reformy. Radni przyjęli również korektę budżetu, która umożliwi emisję obligacji. W części poświęconej wnioskom i interpelacjom radny Waldemar Pawlusek zgłosił potrzebę modernizacji drogi powiatowej Rybaki – Międzyłęż.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - Noc Muzeów 2015

  Relacja z atrakcji przygotowanych w Fabryce Sztuk i Muzeum Wisły w Tczewie podczas Nocy Muzeów

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Małgorzaty w Bzowie koło Warlubia

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (19 marca 2019 r.)

 • 19:35 - Temat Tygodnia. Segregacja odpadów przez mieszkańców

  Rozmowa na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i o zmianach, jakie w tym zakresie są przygotowywane. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Anna Peichert oraz Marcin Cejer (20 marca 2019)

 • 20:10 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM