Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Sobótki Tczewskie pełne atrakcji

Sobótki Tczewskie na bulwarze nadwiślańskim dobiegły końca. Na uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji, między innymi Festiwal Kolorów oraz konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański.

Holi Festival Poland w ramach trasy Pokolorujmy Polskę odwiedziło i pokolorowało Tczew. Wydarzenie to rozprzestrzeniło się w ostatnich latach w częściach Europy i Ameryki Północnej jako święto miłości i kolorów wiosny. Na festiwalu czekały kolorowe proszki holi w dziewięciu kolorach, DJ, wata cukrowa i kolorowe granity, a także wyrzutnie proszków.

Na Sobótkach Tczewskich nie zabrakło przeróżnych stanowisk handlowych oraz rękodzielniczych. Wśród nich pojawiła się Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie, która przygotowała warsztaty plastyczne dla dzieci pod tytułem “Robaczki Świętojańskie” oraz zorganizowała konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański. Udział w konkursie mogli wziąć dorośli, dzieci, osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane. Nie zabrakło również stanowiska Środowiskowych Domów Samopomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie. Zaprezentowano na nim rękodzieło. Wszyscy spragnieni wrażeń mogli także skorzystać z lunaparku, a w przerwie pomiędzy atrakcjami z punktów gastronomicznych.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu