Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Sobótki Tczewskie pełne atrakcji

Sobótki Tczewskie na bulwarze nadwiślańskim dobiegły końca. Na uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji, między innymi Festiwal Kolorów oraz konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański.

Holi Festival Poland w ramach trasy Pokolorujmy Polskę odwiedziło i pokolorowało Tczew. Wydarzenie to rozprzestrzeniło się w ostatnich latach w częściach Europy i Ameryki Północnej jako święto miłości i kolorów wiosny. Na festiwalu czekały kolorowe proszki holi w dziewięciu kolorach, DJ, wata cukrowa i kolorowe granity, a także wyrzutnie proszków.

Na Sobótkach Tczewskich nie zabrakło przeróżnych stanowisk handlowych oraz rękodzielniczych. Wśród nich pojawiła się Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie, która przygotowała warsztaty plastyczne dla dzieci pod tytułem “Robaczki Świętojańskie” oraz zorganizowała konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański. Udział w konkursie mogli wziąć dorośli, dzieci, osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane. Nie zabrakło również stanowiska Środowiskowych Domów Samopomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie. Zaprezentowano na nim rękodzieło. Wszyscy spragnieni wrażeń mogli także skorzystać z lunaparku, a w przerwie pomiędzy atrakcjami z punktów gastronomicznych.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 – Wokół nas. Okiem reportera (2)

  Sylwia Leszka testuje i przedstawia produkty oraz usługi lokalnych przedsiębiorstw. W drugim odcinku sprawdziła, jak przebiega dobór ubioru ślubnego nie tylko dla panny młodej.

 • 18:05 – Msza Święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (17 listopada, godz. 14.00)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (12 listopada 2019 r.)

 • 19:45 – Nie ma mowy! Odcinek 23

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (15 listopada 2019)

 • 19:50 – Temat Tygodnia. Uzależnienie od nowych technologii

  Rozmowa o tym czym jest fonoholizm i jak przeciwdziałać uzależnieniom od nowych technologii, mediów społecznościowych. Gośćmi redaktor Aleksandry Hotowy są socjolog Maciej Dębski i Piotr Kaczmarek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie (13 listopada 2019)

 • 20:20 – Jubilaci w Urzędzie Stanu Cywilnego

  Uroczystość rocznicowa tczewskich małżeństw z udziałem prezydenta miasta (6 listopada 2019)

 • 20:45 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM