Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Starostwo uratuje punkt paszportowy
Nasz Tczew

Starostwo uratuje punkt paszportowy?

Od początku maja mieszkańcy powiatu tczewskiego mają problem z wyrobieniem paszportu. Powodem jest przedłużająca się nieobecność pracownika Terenowego Punktu Paszportowego, za który odpowiada wojewoda. Władze powiatu tczewskiego mają pomysł, jak temu problemowi zaradzić.

Początkowo Terenowy Punkt Paszportowy w Tczewie był nieczynny od 7 do 23 maja z powodu zwolnienia lekarskiego jedynego pracownika. Następnie okres ten przedłużono do 12 czerwca. Z kolei 13 czerwca na drzwiach pojawił się komunikat o tym, że punkt paszportowy będzie nieczynny do odwołania. Za działalność tej jednostki odpowiada Pomorski Urząd Wojewódzki, mimo że punkt znajduje się w budynku starostwa.

W gorącym, urlopowym okresie trzeba przygotować się na długie kolejki w Gdańsku. Spytaliśmy, kiedy najlepiej pojechać do Trójmiasta po paszport.

Urząd Wojewódzki wkrótce zamierza rozpocząć nabór na nowego pracownika Terenowego Punktu Paszportowego. Niestety wojewoda nie jest w stanie skierować do Tczewa pracownika już zatrudnionego np. w Gdańsku.

Starostwo powiatowe ma pomysł na szybsze przywrócenie działalności punktu paszportowego i jego usprawnienie na wypadek, gdyby ponownie pracownik długo przebywał na zwolnieniu lekarskim lub urlopie.

O terminie przywrócenia działalności tczewskiego punktu paszportowego będziemy informować.