Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Stadion gotowy, teraz certyfikacja

Po zimowej przerwie firma Panorama wróciła do Tczewa, by dokończyć pierwszy etap przebudowy stadionu miejskiego przy ulicy Bałdowskiej. Niespełna dwa tygodnie wystarczyły by wykonać wszystkie zadania. Kiedy tczewianie będą mogli korzystać z nowego obiektu?

O tym, że wykonawca powrócił na plac budowy poinformował nas prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. Przypomnijmy, że zadanie miało zakończyć się w ubiegłym roku. Firma doszła jednak do porozumienia z urzędem miejskim, by zawiesić prace na okres zimowy i podpisała aneks do umowy z nowym terminem zakończenia inwestycji.

Pierwszy etap inwestycji jest kluczowy i zakłada budowe infrastruktury sportowej – płyty boiska piłkarskiego z automatycznym systemem nawadniającym oraz bieżni i innych elementów umozliwiających uprawianie konkurencji lekkoatltycznych – rzutni i skoczni. Obiekt ma spełniać wymogi Polskiego Związku lekkoatletycznego, czyli ma otrzymac certyfikat. W ubiegłym roku wykonawca nie zdążył zrobić jednej części obiektu od strony ulicy Bałdowskiej – na której znajda sie skocznie do skoku w dal i trójskoku. Została zbudowana płyta boiska, niebieska bieżnia, ogrodzenie i niewielkie zadaszenie. Można rzucać dyskiem, oszczepem, młotem, jest miejsce do pchania kulą.

Nawierzchnia od strony ulicy Bałdowskiej szybko została wykonana. Wykonawca zajął się również pielęgnacją murawy na nowej płycie, dosianiem trawy, pracami przy montowaniu ostatnich elementów wyposażenia stadionu.
Kierownika projektu z firmy Panorama Obiekty Sportowe Alicję Kępę zapytaliśmy jak postępują prace na tczewskim stadionie imienia Alfonsa Guzińskiego i kiedy tczewianie będą mogli z tego obiektu korzystać.

Pierwszy etap przebudowy stadionu kosztuje blisko 4 miliony 800 tysięcy. Mirosław Pobłocki nie wyklucza, że w tym roku inwestycja będzie kontynuowana, ale warunkiem jest pozytywne rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie zadania przez ministerstwo Sportu i Turystyki.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Niech Żyje Ogród, odcinek 10

  Magazyn ogrodniczy. Odcinek o pielęgnacji bylin

 • 17:50 – Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (czerwiec 2020)

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja uroczystej okolicznościowej mszy świętej odprawionej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (07 czerwca, godz. 09:30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (2 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 1 czerwca 2020)

 • 20:00 – Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 2 czerwca 2020 r.)

 • 20:30 – Matura 1995 i 1996

  Z naszego archiwum: Matura 1995 i 1996. Zobacz relację sprzed 25 lat, jak wyglądały egzaminy maturalne w tczewskich szkołach.

 • 21:05 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM