Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Co drugie miejsce musi być puste
Nasz Tczew

Co drugie miejsce musi być puste

W autobusach tczewskiego przewoźnika pojawiły się ograniczenia, które są następstwem decyzji polskiego rządu. Sprawdziliśmy, jak z nowymi wytycznymi poradziła sobie firma Gryf i Zakład Usług Komunalnych.

Z powodu pandemii koronawirusa już od wielu dni w tczewskich autobusach obowiązuje zakaz sprzedaży biletów papierowych, a kierowca jest oddzielony od pasażerów specjalną strefą buforową. W ubiegłym tygodniu rząd wprowadził nowe zasady korzystania z komunikacji miejskiej. Tczewski przewoźnik niezwłocznie wprowadził w swoich autobusach ograniczenia związane z liczbą pasażerów.

Zakład Usług Komunalnych, odpowiadający za organizację komunikacji miejskiej w Tczewie, jest w stałym kontakcie z przewoźnikiem oraz z tczewskimi firmami i zapewnia, że ewentualne zmiany w rozkładzie będą wprowadzane na bieżąco.

Spytaliśmy o to, kto odpowiada za sprawdzanie, czy liczba pasażerów w autobusie spełnia wymogi określone przez rząd. Firma Gryf ocenia, że liczba pasażerów poza godzinami szczytu spadła nawet o 90 procent.